Факт-новини: оперативні сюжети

Чернігів – 1 місце у рейтингу «Тостер»

Featured Video Play Icon

Чернігів – новий лідер рейтингу доступності міст України ” Тостер”. Про це 10 липня оголошено, зокрема, на офіційній Fb-сторінці проєкту. З результатом 19,46 % доступності Чернігів витіснив Вінницю і посів перше місце за рівнем доступності для людей з особливими потребами. Ми вирішили подивитися на результати рейтингу очима чернігівців, які реально майже нічого не бачать. Петро і Ніна Літвінови – інваліди по зору. З ними ми зустрілися біля Центру з надання адміністративних послуг.Тут є інформація зі шрифтом брайля, і пані Ніна може її прочитати. У Центрі таких людей приймають без запису і черги.

Приємно, каже пані Ніна , що люди уважні. Але позитивні зміни подружжя Літвінових бачить не тільки тут.

-Зараз зупинку знаходимо, бо там плитка є тактильна, – каже пан Літвінов. – Відчуваємо, де край. У тролейбусах озвучують зупинки, номер. Дуже добре. Ще хотілося, щоб у маршрутках і автобусах таке було.

Петро та Ніна Літвінови ось так під ручку з тростинкою для сліпих вже 40 років гуляють, в основному, у своєму мікрорайоні, але , кажуть, у центрі теж бувають. Таких людей як вони тільки у Чернігівському товаристві сліпих 350, каже його голова.

-Я особисто моніторю ситуацію по кожному регіону і бачу, що таких масштабних робіт по доступності не має жоден регіон нашої держави, – каже голова товариства Максим Гоцало.

З цим погоджується і Вікторія Маляренко. Її Богданчик – інвалід з дитинства. Тепер, каже, вони з сином без проблем пересуваються містом. Громадська організація у Чернігові досліджувала інфраструктуру (переходи, доріжки, пониження , тротуари та тактильну плитку ), доступність ЦНАПІв, громадського транспорту та вбиралень . Проєкт здійснювався за підтримки Фонду прав людини Посольства Королівства Нідерланди в Україні. Рейтинг доступності українських міст «Тостер» — це авторитетний в Україні проєкт громадської організації Доступно.UA. Його команда досліджує на практиці питання безбар’єрності, порівнює результати, а також дає рекомендації для подальшого вдосконалення.

Comment here