ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Бюджет Чернігова – 2023 рік: які програми фінансуватимуть у наступному році?

Featured Video Play Icon

Сто мільйонів гривень від Києва на відновлення пошкодженої росією інфраструктури. Чернігів, що від перших днів повномасштабної війни героїчно тримав оборону і став щитом для столиці, підтримала Київрада, виділивши зі свого бюджету кошти на відбудову нашого міста. Тепер погодити трансферт між громадами згідно із законом має Міністерство фінансів – до нього рішенням 24-ої позачергової сесії, 30 листопада, із відповідним проханням звернувся чернігівський муніципалітет.

Сесія бюджетна, а отже в порядку денному – ухвалення основного документу, за яким житиме Чернігів у прийдешньому році, власне кошторису на 2023-ій, а також традиційних галузевих програм. Серед них соціальні як компенсації за заміну понівечених внаслідок обстрілів вікон, матеріальної допомоги власникам пошкоджених та зруйнованих приватних домівок, так і програми культурного простору, підтримки громадських організацій, низки по сфері ЖКГ, а також зміцнення і розвитку міжнародних відносин у новій редакції. Щодо останньої Владислав Атрошенко наголосив, що за необхідності готові підсилювати її фінансово, адже сьогодні самотужки, без міжнародного співробітництва Чернігів, як і решта найбільш постраждалих міст України, не зможе навіть зрушити з місця ті проблеми, які приніс нам “русскій мір”.

Та звертаючись до контрольно-ревізійного управління, решти служб та всіх, хто цікавиться вартістю подібних поїздок зазначив, що їздити потрібно на підписання угод або великі економічні форуми, зокрема, як у Давосі – світового рівня. І навіть якщо в ці дні вартість звичайного готельного номера зростає в 10-15 разів, це вартує тієї допомоги, яку можна таким чином залучити. Далі, що стосується поточного року – зміни до бюджету, пов’язані з перерозподілом коштів по капітальних ремонтах пошкоджених багатоповерхівок із тих, де була економія, на інші, спрямування на обладнання для очисних споруд Чернігівводоканалу та із залишку держсубвенції на АТП-2528 для придбання комунальної техніки замість розбитої, а також підтримки наших захисників. Фінансування їх потреб включили до нової редакції програми шефської допомоги військовим частинам, розташованим на території Чернігова, на 20-22-ий роки. Розуміючи сучасні виклики, одноголосно ухвалили програму соціально-економічного розвитку та кошторис наступного, 2023-го року. Його проєкт формували з урахуванням державного, затвердженого Верховною Радою 3 листопада, а також орієнтуючись у дохідній частині на приблизні, робочі показники. Адже війна триває, і неможливо спрогнозувати, в яких умовах житиме місто і чи працюватиме бізнес навіть через тиждень – нині росія будь-що намагається підірвати нашу економіку, знищуючи енергосистему країни.

За інформацією фінансового управління, бюджет виконуватиметься, виходячи із отриманого ресурсу, і ймовірно коригуватиметься. Пріоритетними напрямками, як і у 2022-му, залишається забезпечення функціонування міста в умовах воєнного стану, відновлення об’єктів критичної інфраструктури та житлового фонду.