Нове на ТБТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Війна, наука та емоції: від інтерв’ю до пам’яттєтворення

Featured Video Play Icon

21-22 лютого – у Чернігові міжнародна конференція “Війна, наука та емоції: від інтерв’ю до пам’яттєтворення”. Захід у змішаному форматі. Це вже третя подія в серії “Війна, наука та емоції” яку ініціював Чернігівський науково-дослідний центр антропології війни.

Серед співорганізаторів та партнерів – Управління культури і туризму Чернігівської міської ради, ГО «Північна культурна столиця», Інститут історії України НАН України, Українська асоціація усної історії, Documenting Ukraine Project, Institute for Human Sciences, ГО «Центр прикладної антропології».

Конференція об’єднала науковців, дослідників пам’ятєтворення, студентів, аби обговорити нові методології фіксації воєнних спогадів та їх збереження для майбутніх поколінь.

Катерина Литвин – заступниця начальника управління культури та туризму ЧМР:
Три останні роки ми збираємося з науковою елітою України, а часто і з-за кордону, говоримо на тему усної історії, збереження пам’яті про війну. Це та зброя, якою ми можемо апелювати до міжнародних країн.

Тематичні напрями охоплювали як теоретико-методологічні аспекти усної історії та пам’ятєтворення, так і практичні питання документування воєнних подій, роботи з етичними викликами та міждисциплінарні підходи до дослідження воєнного досвіду.

Алла Киридон – професорка, директорка Державної наукової установи “Енциклопедичне видавництво”, м.Київ:
Перше, що я відчула, отримавши запрошення — це так потрібно, це потрібно нам усім. Бо поки людина пам’ятає, вона ідентифікує себе, вона живе. Пам’ять не стабільна, вона динамічна і змінюється. Те, що відчували у 2022-му, і те, що зараз — це велика зміна.

Чернігів є свідком воєнних подій і відіграє особливу роль у збереженні історичної пам’яті.
Цьогоріч конференція зібрала рекордну кількість учасників — 70 заявок від докторів наук, професорів та кандидатів історичних наук. Особлива увага приділялася дослідженням психологічного впливу воєнного досвіду на пам’ять та емоції.

Олександр Шевчук – начальник управління культури та туризму ЧМР:
Події на Чернігівщині заслуговують на те, щоб ми не тільки говорили, а й фіксували… створювали базу, яка слугуватиме для науки. Я дуже вдячний Центру антропології війни, співорганізаторам. Результатом конференції стане збірка праць, що буде цінною базою для науковців.

Міжнародна конференція “Війна, наука та емоції” продовжує об’єднувати науковців та дослідників з усього світу. Обговорення, що лунали в Чернігові, допоможуть осмислити минуле та зберегти пам’ять для майбутніх поколінь.