ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Мав би стояти завод, проте досі чагарник

Featured Video Play Icon

Тут і досі чагарники, а мав би вже стояти новий завод. Відомий чернігівський виробник товарів для домашніх тварин ще до повномаштабного вторгнення мав плани на розширення виробничих потужностей. І навіть після деблокади міста не відмовився від їх реалізації. Підприємство отримало державний грант на придбання дороговартісного обладнання для майбутнього заводу з виробництва деревинних наповнювачів, воно вже частково завезене і лежить прямо під небом. Подальша реалізація “на стопі” адже не вирішене питання з землею.

-Перша спроба була в листопаді, 23-го року подавали клопотання, але без результату. Потім, в квітні 24-го року, ми подали повторне клопотання і вже з аргументацією важливості цього проекту, чим викликана ця потреба в отриманні земельної ділянки. Але з квітня нам вдалося прийти лише одну сесію Чернігівської міської ради, де була затверджена технічна документація на ділянку, але наступна сесія про надання права торгів, вона таке не відбулася досі, – розповів представник компанії Collar Віктор Павлов.

Дивіться також: Дрони, станції та прилади нічного бачення: Чернігів передав бійцям допомогу на майже 7 млн грн

Додамо, проєктом передбачено створення щонайменше 50 робочих місць, станом на сьогодні вже прийнято 25 співробітників.

-Панували в жовтні і в листопаді запустити першу виробничу лінію. Тобто, станом на сьогодні, якщо б все було добре, то ви б побачили вже ці перші споруди заводу і вже, працюючи, запущену виробничу лінію. Але, на жаль, в нас поки що обладнання на вулиці і люди без роботи залишаються . Це недоотримані податки і не створені додаткові робочі місця. І це проблема не лише для нашого підприємства. Це ситуація критична не лише для нашого підприємства. І для міста вона має теж наслідки. І для держави. Держава виділила 8 мільйонів для того, щоб підтримати економіку під час війни, для того, щоб розвивати економіку. Поки що це не відбувається, – зазначив представник компанії Collar Віктор Павлов.

Для багатьох підприємств, організацій, та й для самих чернігівців вкрай важливо вирішити питання продовження договору оренди, оформлення технічної документації, документації для подальшої компенсації за пошкоджене чи знищене майно. Страждають люди, недоотримує бюджет Чернігова. За інформацією управління земельних ресурсів, недонадходження до місцевої казни у разі непродовження тих же договорів оренди складуть близько 160 млн. гривень. Так до прикладу одне з чернігівських ОСББ звернулося до міської ради з проханням передати в постійне користування землю, на якій побудовані дві багатоповерхівки і паркінг. Об’єкти здані в експлуатацію ще на початку березня. Земля перебуває у користуванні замовника будівництва.

– Сьогодні вже на календарі листопад і ми не маємо ніяких зрушень в цьому питанні  не тому, що ми. Я слідкую уважно за кожною сесією, яка намагалась відбутися з земельного питання, починаючи з червня місяця, і там сотні питань підприємців. Питання в будь-якому випадку буде вирішене, але сама процедура. Ми могли б сплачувати податок на землю і в цьому році, і в наступному, безумовно. Так само, як і ситуація з Чернігівбудінвестом, який сплачує зараз за землю, якою вже не користується, як замовник будівництва, – сказав голова ОСББ Андрій Тертілов.

Сотні представників бізнесу та чернігівців чекають розгляду своїх земельних місяцями і рішень сесії міської ради. Натомість коли на засідання виносяться ці питання, то низка депутатів не бере участі в голосуванні, то через власний конфлікт інтересів у цьому блоці, то через партійну лінію, а останнє засідання і взагалі не відбулося через відсутність кворуму у сесійній залі – у повному складі були відсутні обранці від Слуги народу, Європейської солідарності, заборонених Нашого краю та ОПЗЖ, депутата останньої на початку засідання забрали із зали представники ТЦК. Було і кілька депутатів, які фізично знаходилися в будівлі міської ради, але для участі в сесії не реєструвалися. Врешті, люди люди знову залишилися ні з чим.

Чергове засідання сесії скликається на 19 листопада, крім передачі придбаного обладнання для ЗСУ, там і сотні земельних питань на вирішення яких чекають чернігівці. Під час засідання погоджувальної ради в.о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако закликав депутатів все ж зібратися на сесію і виконати свої зобов’язання перед чернігівцями та затвердити їх питання.