НовиниТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Десна у Чернігові починає очищатися від забруднення: чи є ще небезпека для людей?

Featured Video Play Icon

Наразі на Чернігівщині немає погіршення епідемічної ситуації через наслідки забруднення річок Десна та Сейм. Про це повідомляє генеральний директор обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Чепурний. 

Центр спільно із іншими відповідальними регіональними службами щоденно проводив моніторинг забруднення води та повітря. Кажуть, утримати контроль над ситуацією змогли і завдяки вчасній оцінці ризиків для здоров’я населення.

 Давали рекомендації ми людям стосовно перебування на вулиці, використання засобів особистої гігієни. Це все було короткотерміново і такої загрози для життя і здоров’я людей воно не несло. На цей момент ми також періодично контролюємо, яка концентрація забруднювачів є саме в річці Сейм і Десна. Ситуація покращується, все залежить від того, попаде забруднювач у річку в подальшому чи ні, – зазначив генеральний директор Чернігівського обласного центру контролю та профілактики хвороб МОЗ України Олександр Чепурний. 


Нагадаємо, цьогоріч у серпні почали фіксувати прихід на територію України забруднених росією вод Сейму. Як наслідок, стан Десни, у тому числі у межах Чернігова, суттєво погіршився. Відповідальні служби вживали заходи, аби поліпшити стан води та запобігти епідемічній ситуації. Зокрема, проводили абсорбцію забруднюючих речовин та насичували воду киснем. Через масовий мор риби місто об’єднало зусилля з екоактивістами – мертву рибу збирали та вивозили у спеціально відведені місця для утилізації. Від початку вересня діяла заборона на відвідування пляжу “Золотий берег”, а також було посилено нагляд за ринками та місцями стихійної торгівлі рибою. За словами Олександра Чепурного, річка вже почала відновлюватися. Фахівці фіксують підвищення рівня кисню, але все залежить від кількості снігу, розливу та температурних режимів взимку та навесні.