Перші протирадіаційні укриття, оновлення харчоблоків, предметних кабінетів та масштабні ремонти закладів. Про те, як сьогодні відновлюється сфера освіти Чернігова, плани на найближче майбутнє та ситуацію по школах і садочках в цілому перед початком нового навчального року 20-го серпня йшлося на загальноміській нараді.
За словами очільника профільного управління, процес формування груп і класів ще триває, однак вже можна говорити про зменшення кількості дітей як у дошкільних, так і загальноосвітніх закладах. Зокрема, в дитсадках списково очікується 6 тисяч 560 дітей – на 160 менше, ніж минулого року. У школах, попередньо, на 1100.
По школах станом на сьогодні в системі Icom є дані 26013 дітей. В той же час, значно збільшується кількість і дітей, і кількість класів дітей із особливими освітніми потребами. Фактично, якщо говорити до попереднього року в нас буде на 49 дітей з особливими освітніми потребами більше в школах міста. І це загалом 348 учнів і 187 класів. Попередній навчальний рік було 299 дітей і 158 класів, – говорить Василь Білогура, начальник управління освіти ЧМР.
Що стосується садків, нині за підтримки UNICEF в п’яти закладах – 64-му, 70-му, 72-му, 73-му та 75-му ремонтують групові приміщення, коштом бюджету громади в низці ДНЗ проводять невеликі капітальні та поточні роботи. В розпалі також повна комплексна відбудова садочка №19 на Подусівці – проєкт, що реалізується завдяки партнерству з Латвійською Республікою та ПРООН.
У чотирьох школах, що визначені майбутніми академічними ліцеями, місто облаштовує сучасні предметні кабінети інформатики, хімії та STEAM-лабораторію, з новими меблями, спеціалізованим обладнанням і технікою.
Із коштів те, що робиться з партнерами, дуже багато роботи проводиться з фондом “ACTED”. На сьогодні підписана угода і вже можна сказати, що приступили до роботи по 20-ій школі, хоча з запізненням. Наразі підписана угода по 34-ій школі і проходить закупівля по 33-ій школі. В рамках цих трьох проєктів планується проведення великих таких, структурних ремонтів, з утепленням корпусів навчальних, із заміною вікон, де є потреба, – каже Білогура.
Допомагає ACTED і з капітальним ремонтом харчоблоків у 20-ій та 33-ій школах. У 35-ій на відновлення відповідних приміщень і потужностей вдалося отримати фінансування з держбюджету – сам проєкт планується завершити до кінця 2024-го. Ще один харчоблок, який зміниться до невпізнанності, – у школі №13. З його ремонтом, як і відбудовою всього закладу, допоможе швейцарсько-український проєкт “DECIDE”.
В рамках співпраці з “DECIDE” управління освіти реалізувало пілотний проєкт по проведенню дослідження, аудиту системи організації харчування в закладах освіти міста, де було повністю проаналізовано і організацію харчування в садочках і в школах. І наразі фахівці опрацьовують можливі рішення по оптимізації і поліпшенню якості харчування, – розповідає начальник управління освіти ЧМР.
Крім того, як повідомив Василь Білогура, в місті розроблено повністю нове меню для шкіл відповідно до збірника рецептур Євгена Клопотенка і затверджених міністерствами освіти та охорони здоров’я технологічними картками.
А в трьох закладах – школах №2, 29 і 35, незабаром розпочнеться облаштування перших протирадіаційних укриттів – для підтримки сфери освіти у створенні безпечних умов навчання Кабмін спрямує місту майже 177 млн гривень.