У День Святого Миколая в художньому музеї імені Галагана відкрився новий проєкт.
Українське прислів’є говорить: “Моя хата небом крита, землею підбита, вітром загороджена”. Одному із символів України, святині давнього роду українського присвячений новий проєкт художнього музею “Українська хата-гостями багата”. Відкрився він у День Святого Миколая. Ідею влаштувати в музеї макет сільської хати з минулого Ніна Бібик винашувала роками. Символічне значення має кожен предмет хатнього побуту. Продумували люди і саме зонування оселі. Піч-це символ родинного вогнища. Її розписували колоритними орнаментами. А напроти неї знаходився червоний кут,де висіли ікони, що прикрашалися вишитими рушники.
Хату люди часто називали Берегинею своїх душ. У ній знаходилися дідух, лялька-мотанка, рушники, букет пахучих цілющих трав, скриня з одягом і, звичайно, спиртний напій домашнього виробництва. У різні часи художники зверталися до образу української хати, життю та побуту селянства. З фондів музею представлені картини, які датуються 19-м,20-м та 21-м століттями.
Музейний проєкт “Українська хата-гостями багата” існуватиме і протягом наступного року. На кожне свято лише будуть змінюватися експозиції. Відвідавши хату, більше дізнаєтесь про предмети ,що в ній знаходяться, а також про традиції та звичаї селян.