Ярослав Лабинський – фотограф та боєць. Чоловік опанував репортажну фотозйомку понад десять років тому, шість із них присвятив документації військового життя. Нова історія розпочалася для нього на світанку 24-го лютого 22-го, тоді в Сєвєродонецьку разом із побратимами зустрів повномасштабну війну. Там за декілька днів до вторгнення рашистів зафіксував урочистості присвячені Дню Єднання. Цю світлину поруч з іншими можна побачити на виставці “Миттєвості війни” в обласній бібліотеці імені Русових.
-Світлин, які були зроблені за останні півтора року з початку повномасштабного вторгнення і одна перед, але саме ця світлина зроблена у Сіверодонецьку, інші фотографії вже Чернігів, Чернігівська область, – повідомив фотограф, військовослужбовець ОК «Північ» Ярослав Лабинський.
У квітні минулого року військовий повернувся до рідного міста, де продовжив роботу та зафільмував наслідки, котрі приніс на Чернігівщину “руській мір”. Аби зібрати достатньо матеріалу для фотопрезентації, Ярослав побував у багатьох районах області, поспілкувався з очевидцями. Він намагався не лише окреслити хронологію подій, а й показати глядачу життя на передовій: емоції своїх колег під час виконання бойових завдань.
– Тут є фотографії як портрети військовослужбовців, так і якісь окремі деталі, що стосуються їхньої життєдіяльності. Є декілька фотографій, які були направлені на портрети: очі. Як людям військовослужбовцям не легко боронити нашу країну. Там очі говорять самі за себе. Є світлини великих вибухів або стрільби, де з кулемета стрільба, все розлітається, – зазначив Ярослав Лабинський
Підтримати Ярослава прийшли і його побратими. Вони допомагали обирати світлини та організувати виставку. Зокрема, і Вадим Мисник – офіцер ОК “Північ”. За словами військовослужбовця, усі фотографії – унікальні.
– Вага цієї виставки в тому, що тут немає якихось постановочних світлин, усі світлини, вони живі, вони викликають емоцію або динаміка, або статична фотографія, але вона все одно дає емоцію жалю. Якщо про зруйновані будівлі Чернігівщини: церкви, місця, де катували наших жителів орки, або це обличчя наших захисників, емоції, які на їхніх обличчях , це і лють, і відвага, і втома – це життя як воно є, бойове, – підкреслив офіцер ОК “Північ” Вадим Мисник.
Містянам, які знаються на фотомистецтві, роботи Ярослава не лише сподобалися, а й надихнули.
– Цю війну він бачить не просто зі сторони, а з середини і це погляд людини, яка безпосередньо стикається з бойовими діями і з найбільш гарячими подіями війни. Дуже важливо донести цю тему до людей, щоб вони побачили – як воно є насправді, – додав член Національної спілки фотохудожників України Сергій Тарабара.
– Виставка Ярослава Лабинського “ Миттєвості війни”, звичайно вона справляє величезне враження, дуже на високому професійному рівні знімає. Він розуміє де треба сфокусувати увагу глядача . Мені як чернігівцю дуже важливо було подивитися на серію творів присвячених Лукашівці, – уточнив мистецтвознавець, фотограф-аматор Віктор Величко.
До кінця серпня виставка діятиме в Чернігові. Надалі світлини поїдуть у столицю, а звідти до європейських країн.