В Україні складна ситуація з природним газом. На думку спеціалістів, є ризики, що наявного “блакитного палива” взимку може не вистачити і його доведеться купувати. Це призведе до незапланованих витрат для державного бюджету. Про наслідки, до яких може призвести велика ціна на енергоносії, говорив чернігівський міський голова Владислав Атрошенко на розширеній нараді в муніципалітеті 19 жовтня.
Подорожчання блакитного палива тягне за собою і підвищення ціни на продукти харчування. Особливо на ті, в собівартості яких велика частка природного газу. На думку очільника Чернігова, в ситуації що склалася, винні конкретні посадові особи.
«Безумовно, я поділяю думки в суспільстві щодо відповідальності посадових осіб, які повинні були спрогнозувати ситуацію з газом. Ми б могли закупить декілька мільярдів кубів свого часу. Якби ці особи понесли відповідальність був би хороший приклад. Так само, як і посадовці, що звітували про опалювальний період і заднім числом приймали постанову уряду, яка дозволяє постачання газу суб’єктам, зокрема, комунальним закладам, які мають свої котельні», – каже міський голова.
Ціни на тепло для населення поки що зростати не будуть, запевнив міський голова. Але різниця в тарифах, яку уряд зобов’язує сплатити органи місцевого самоврядування, лягає непосильним тягарем на бюджет міста.
За словами міського голови, зростання цін на електроенергію вже призвело до непланових видатків: міська казна зменшилася майже на 55 мільйонів гривень. Фінансисти порахували, за опалення приміщень бюджетних установ доведеться заплатити майже 140 мільйонів гривень. За цей опалювальний сезон місцевий бюджет заплатить за комунальні приміщення 97 млн. грн.
Ця зима пройде в режимі жорсткої економії. Владислав Атрошенко закликав керівників установ і підприємств бережливо використовувати енергоносії.