Аномальна спека висушує річки та водойми на Чернігівщині. За інформацією керівника відділу з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення Чернігівської міської ради Григорія Годуна, рівень води у Десні на центральному пляжі з моменту його відкриття знизився майже на 2 метри. На початку червня було 4 метри 15 см, а16 липня вже – метр 92 см. Але це ще не критична позначка.
Минулого року у цей же день фіксували рівень води 1 метр 44 см. Тоді річка взагалі майже зупинилася. Наразі за добу спостерігають зниження рівня у Снові до 6 см , а на Десні до 4-х см. Як повідомив завідувач Чернігівського міськрайонного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб, якість води за їх мікробіологічними показниками в усіх водоймах Чернігова, де відпочивають люди, постійно контролюється. Наразі вона в усіх водоймах Чернігова відповідає нормам.
На вихідних мешканці обласного центру можуть спокійно рятуватися від спеки на ” Золотому березі”, а також на Стрижні біля лісопаркової зони Ялівщина, та в інших дозволених для плавання місцях.
Вода в місцевих річках під час купального сезону в лабораторному центрі досліджується за 33 санітарно – хімічними показниками. Обмеження, у разі різкого зниження рівня води, можливі у серпні, – інформує завідувач Чернігівського міськрайонного відділу обласного центру контролю та профілактики хвороб Віталій Василець.
На вихідні температура води у Десні поблизу Чернігова, за інформацією Гідрометцентру України, очікується близько 28 градусів. При цьому в «застійних» місцях річок вона піднімається вище 30.
За даними моніторингу Деснянського басейнового управління водних ресурсів, на малих водоймах області вже спостерігається зниження вмісту розчиненого кисню. Розпочинається процес «цвітіння», синьо-зелені водорості відмирають, а це провокує дефіцит кисню та появу токсинів у річках.