У січні 2021 кількість хворих на корона вірус у Чернігові зменшилася у 2,5 рази у порівнянні з груднем 2020.
За рейтингом поширення інфекції нашому регіону вдалося з 4 позиції в Україні переміститися на 13-ту. Цю позитивну динаміку підтвердили на оперативній нараді у міській раді 19 січня.
– Якщо була 4, 6,11 позиція, сьогодні це 13 рангове місце по захворюваності. По Україні показник 224,4 на 100 тисяч населення, по області – 202,2, по Чернігову – 207,5 на 100 тис., – таку статистику озвучила заступниця начальника управління охорони здоров`я ЧМР Ольга Малець.
Як запевняє Ольга Малець жодних обмежень для проведення ПЛР тестувань згідно з визначеними МОЗ показаннями немає. Кількість госпіталізованих пацієнтів в інфекційних відділеннях наразі теж тривоги не викликає. У Чернігові зайнято лише 41,2% наявних «ковідних» ліжко місць.
– Оголошення локдауну за цих обставин, на мою думку, – абсурдне рішення, яке не містить достатніх обґрунтувань для того, щоб і країна, і громадяни несли такі суттєві втрати,- підсумував очільник міста Владислав Атрошенко.
На 18 січня лише 91 пацієнт у Чернігові потребував кисневої підтримки , а на ШВЛ було двоє. При цьому із 430 «ковідних» ліжко місць до кисню вже підключено 265.
– Ситуація контрольована, хоча і не проста, адже COVID нікуди не пішов. Дуже багато людей розповідають, що хвороба проходить із значними ускладненнями і важко переноситься. Ця проблематика є, але кількісні показники на сьогодні більш-менш контрольовані. Лікарям за це низький уклін та подяка. Певне навантаження є, але колапсу немає. Є така думка звернутися до Кабміну, щоб на майбутнє подібні рішення передати на місця,– таку пропозицію озвучив на оперативній нараді у вівторок Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Згідно з його дорученням на наступну сесію, яка запланована на 28 січня, мають підготувати зважене рішення до Кабінету Міністрів щодо процедури оголошення локдауну в Україні та передачі повноважень щодо цього місцевим органам влади.