Чернігівська виправна колонія №44, де утримуються повторно засуджені жінки, на межі закриття. Її вирішили законсервувати. Відповідну постанову ухвалили у Мінюсті на засіданні комісії з оптимізації установ виконання покарань 9 жовтня. Це означає, що
практично увесь особовий склад установи буде скорочено, однак, залишиться близько 20 осіб , які стежитимуть за збереженням матеріальних цінностей.
Нині у штаті – 182 праціваника, серед яких 175 атестованих співробітників. Понад 150 людей підпадуть під скорочення і поповнять лави безробітних. Чернігівцям, які багато років працювали у стінах колонії, цю інформацію сприймати вкрай важко, каже директор закладу Андрій Кірієнко.
Консервацію жіночої колонії пов’язують з великими витратами на персонал та комунальні послуги, а ще з малою наповненістю установи, адже нині тут перебуває 124 арештантки, така кількість не є плановим наповненням, адже колись чисельність засуджених у в’язниці сягала близько 1000 осіб. Подібних жіночих колоній в Україні ще 2 – на Тернопільщині і Полтавщині. У стінах цих установ засуджених не набагато більше, та й розташування самої колонії у нас є локально кращит. У Чернігові дивуються, чому під оптимізацію потрапили саме вони.
На території колонії функціонує потужне швацьке підприємство, на якому працюють майже всі ув’язнені установи. До речі, воно не є збитковим. Діє тут і будинок дитини, де наразі перебувають троє діток. У виправному закладі чекають офіційного документу – наказу про консервацію. Як тільки-но він прийде, протягом місяця працівники, що потраплять під скорочення, мають звільнити робочі місця, а арештанток розподілять по інших пенітенціарних установах. Та попри це, тут все-таки сподіваються, що рішення переглянуть і людям не доведеться залишати стіни виправного закладу і свої робочі місця.