16 мільйонів гривень, або 14 відсотків від запланованого, тільки у березні недоотримав бюджет Чернігова податку на доходи фізичних осіб. І це не єдина проблема, пов’язана з оголошенням карантину. Психологічний та фінансовий стан чернігівців, які вже другий місяць змушені бути вдома, набуває загрозливих обрисів.
Людям треба показати світло у кінці тунелю, каже міський голова В. Атрошенко. Не можна у цій ситуації психологічно перетворити країну на інформаційний дурдом. Це неправильно.
Тисяча триста інфікованих у Чернівцях і п’ятеро у Чернігові. Не співставне співвідношення. Але при цьому карантинні заходи однакові. До того ж вони не завжди зрозумілі людям, акцентував мер.
«Ми закрили ринки. Ми їх уже 5 разів закривали- відкривали, — каже В. Атрошенко. — Настрої урядовців змінювалися . В кінці кінців, на свіжому повітрі, відстань більша, ніж у продуктових магазинах. Ми розуміємо, ті гроші , які продуктові супермаркети віддали на COVID, вони «відбили» на цінах і антиконкурентних заходах. А те, що ми втрачаємо, це сотні підприємців, які отримали б якусь копієчку». Зайти до невеличкої крамнички на першому поверсі, в яку без проблем можна було б запускати по одному покупцю, на думку підприємців, значно безпечніше, ніж до супермаркету. При цьому місцева влада не має права приймати рішення, які суперечать Постановам головного санітарного лікаря та Уряду.