Нове на ТБТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Чернігів – веломісто майбутнього: стратегія розвитку велоінфраструктури

Featured Video Play Icon

Чернігів розширює можливості для велосипедистів. У міській раді відбулася стратегічна сесія, де велокористувачі, фахівці, активісти, а також представники влади працювали над планом розвитку велоінфраструктури. Цей документ визначить ключові напрями, пріоритети та конкретні заходи для подальшої інтеграції веломережі в загальну транспортну систему Чернігова.

Тимофій Нагорний, експерт проектної команди Bike City Consulting, місто Київ:
Ми тут з метою поспілкуватися з чернігівцями, з представниками різних організацій, з представниками міської ради і виконкому. Щоб вони нам допомогли зробити якісний документ для їхнього міста. Який може і повинен стати основою для якісного планування і організації велосипедної інфраструктури в цьому місті.

Розробка цього плану здійснюється експертною командою Bike City Consulting у межах проєкту «Велокухня: розвиток сталої мобільності в Чернігові». Організатором виступає громадська організація «Еко Місто» за підтримки Європейського фонду за демократію.

Сергій Безбородько – голова ГО “Еко місто”:
Ми зараз напрацьовуємо новий план розвитку велоінфраструктури Чернігівської міської територіальної громади. Це такий демократичний документ буде, який далі буде рекомендувати в якій послідовності і що робити для того, щоб покращити велоінфраструктуру.

Попередньо робоча група спільно з міською радою проаналізувала наявну веломережу, провели опитування користувачів, яке охопило понад 3200 респондентів.

Тимофій Нагорний:
Ми це все закладемо для того, щоб документ став комплексним і не був відірваним від реальності. Щоб він ґрунтувався на попередньому досвіді Чернігова, на містобудівному контексті, як місто живе зараз і як воно може розвиватися далі.

Протягом сесії учасники провели SWOT-аналіз, розглянули сильні та слабкі сторони, можливості й загрози розвитку велоінфраструктури. А також напрацювали концепцію міжміських, рекреаційних і туристичних веломаршрутів Чернігова.

Експерти підтверджують – Чернігів в лідерах по Україні з розвитку веломережі, в місті створено близько 50 км велодоріжок. Проте для комплексного розвитку потрібно враховувати сучасні будівельні норми та міжнародний досвід.

Сергій Безбородько:
У нас є клаптиками вже реалізована велосипедна мережа, але для того, щоб вона стала комфортною, зручною і безпечною, її треба поєднати, треба врахувати найбільш завантажені перехрестя. І для цього ми проводили в минулому році підрахунок велосипедистів. Тобто ми візуально і наочно підтвердили, якими перехрестями і як користуються велосипедисти в Чернігові. Тому що з масштабу міського планування нам ніби все очевидно, але з масштабу користувача персонального не зовсім працює так, як хотілося б, тому дуже важливий практичний досвід. І от практичний досвід плюс експертиза – дорівнює нова велостратегія.

Наступний етап – фіналізація документа та його презентація в міській раді. Дана стратегія стане основою для розбудови велоінфраструктури Чернігова на найближчі три-п’ять років.

Наталія Хольченкова – начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій ЧМР:
Хочу подякувати від імені Чернігівської міської ради ініціаторам громадської організації “Еко місто” та всім, хто долучився до розробки цієї концепції. Вже багато було зроблено, але, враховуючи такий досвід Чернігова і активний розвиток співпраці з нашими європейськими партнерами, ми бачимо, що є куди нам ще рухатися. І ми сподіваємося, що цей план буде розроблений, ми зможемо крок за кроком втілювати в життя.

Завдяки спільним зусиллям влади, громадськості та експертів Чернігів має всі шанси стати справжнім веломістом, комфортним для всіх учасників дорожнього руху. Це частина системної роботи, яка триває не один рік. Навіть в умовах воєнного стану Чернігів продовжує курс на побудову комфортного та зручного середовища для містян, роблячи його більш безпечним, доступним і сучасним.