НовиниТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Ювілейний радіодиктант національної єдності: як писали у Чернігові

Featured Video Play Icon

Не готувався зовсім, не хвилююся, українську мову знаю добре, тому думаю, все буде гаразд. А тут на оцінку, ви не знаєте?- каже  сапер ДСНС України Артем.

Пан Артем долучається до радіодиктанту національної єдності вперше. Сьогодні українці по всьому світу писали ювілейний 25-ий диктант приурочений до Дня української писемності та мови. Цьогоріч текст Оксани Забужко зачитав військовий та поет Павло Вишебаба. Чернігів традиційно долучився до великого всеукраїнського флешмобу. 

Я відчуваю силу духу, коли ти знаєш, що ти пишеш тут. Наприклад, я знаю, що мої друзі на фронті також пишуть, мої друзі за кордоном також пишуть цей диктант. Ми домовилися, що ми це будемо робити сьогодні. І ми такі, наче знаходимося в  різних місцях, але по духу ми в одному місці. Потім буде дуже цікаво ще перевіряти разом наші помилки, хто більше зробив, хто менше, – зазначає  поліцейська Аліна.

За бажанням свій текст на перевірку можна надіслати фахівцям поштою або онлайн, попередньо відсканувавши або сфотографувавши його. Текст для самоперевірки оприлюднять 28 жовтня на сайті “Українського радіо”. Підтримати флешмоб можна і у соціальних мережах, опублікувавши фото та відео з хештегами, щоб захід з кожним  роком ставав ще масовішим, а українська мова звучала звідусіль.

Щоб люди забували російську мову, звикли до української мови, адже це наша рідна мова. Всі мають її знати, не забувати, – говорить Артем, сапер ДСНС України.

Для мене важлива та емоція – що я вірю, що є майбутнє. Коли долучаюся до написання диктанту, одна з тих емоцій, які я відчуваю – це віра в майбутнє. Воно є, воно наше, воно в Україні, з Україною, з мовою, з нацією, – підкреслила  держслужбовиця Тетяна.

Нагадаємо, цьогоріч українці вже вдруге відзначатимуть День української писемності та мови за новим стилем 27 жовтня. У цей день вшановують Нестора Літописця – автора найдавнішого українського літопису “Повісті минулих літ”, з якого, як вважають дослідники, і починається наша писемна мова.