У чернігівській школі № 25 завершився позаплановий інституційний аудит. Це перший подібний досвід для шкіл Чернігова. Експерти протягом тижня перевіряли заклад освіти та виявляли його слабкі сторони та потенціал.
Оцінювання здійснюється по чотирьом напрямкам: перевірка освітнього середовища, педагогічної діяльності, управлінських процесів та оцінювання учнів.
В рамках карантинних обмежень інституційні аудити відбуваються за ініціативою керівника або засновника закладу освіти. Тут ініціаторкою стала директорка школи. Наталія Кириленко є освітнім експертом та раніше вже брала участь у проведенні інституційного аудиту в області. Тому до перевірки у школі готувалися заздалегідь. Проводили самооцінювання. Разом з вчителями аналізували роботу, робили висновки та давали рекомендації.
Інституційний аудит здійснюють 7 експертів. Троє – це представники державної служби якості освіти і ще четверо – це директори шкіл та сертифіковані вчителі. Представники державної служби якості освіти працювали з документацією школи, освітяни відвідували заняття та аналізували освітній процес.
Важливою є думка усіх учасників освітнього процесу. Тому у рамках інституційного аудиту також проводять анонімне опитування батьків, педагогів та учнів старше 14 років. Так як навчальний заклад № 25 є школою першого ступеня і тут навчаються лише учні початкових класів, то анкетування останніх не проводилося. Вчителі ж перевірку сприйняли позитивно.
За результатами перевірки закладу освіти буде присвоєна одна з 4-х оцінок, а саме початковий, середній, достатній чи високий рівень. Висновок та рекомендації експертна комісія надасть упродовж 15 робочих днів. Загалом це 21 інституційний аудит для Чернігівської області.