Як такі проблеми допомагають вирішити в інклюзивно-ресурсному центрі Чернігова.
22 жовтня відзначають Всесвітній день людей з вадами мовлення. Заїкання – є значним порушенням мови і характеризується частим повторенням або пролонгацією звуків, зупинками або нерішучістю в промові. У світі за статистикою з цим стикаються близько 3 мільйонів людей. В інклюзивно-ресурсному центрі Чернігівської міської ради з дітьми, які мають проблеми з мовленням працюють логопеди, дефектологи, та практичні психологи.
Причини виникнення заїкання досі точно не встановлені. А от лікувати його слід комплексно, логопедичними, психологічними, психотерапевтичними, соціореабілітаціонними, медикаментозними, фізіотерапевтичними методами. Якщо в дворічному віці таких навичок у вашої дитини не має, варто звернутися до фахівців, говорить пані Олена. Але є звуки, які навчитися вимовляти діти можуть пізніше і це не вважатиметься порушенням мовлення. Аби дитина почала швидше правильно говорити, не слід з нею сюсюкатися, переконані спеціалісти, виразити свої теплі почуття ліпше обіймами. Під час занять у інклюзивному центрі, за допомогою системи моніторингу, батьки спостерігають за своїми дітьми і роблять висновки.
Логопеди говорять, що віку коли пізно почати лікувати дефекти мовлення не існує, головне не замовчувати проблему, а звернутися за допомогою. Також не слід соромитися цієї проблеми. Заїкання не завадило Георгу VI бути королем Великобританії, Канади, Австралії та Південної Африки.