Нове на ТБТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Ветеранський простір у Чернігові: офіційно відкрито

Featured Video Play Icon

Сучасний простір для ветеранів та ветеранок і членів їх родин. У Чернігові офіційно відкрито ветеранський простір «Серцевір». Це більше, ніж відремонтоване приміщення. Це — платформа можливостей, місце, де підтримують і розуміють. Консультації, допомога з документами, реабілітація, психологічна підтримка, тематичні заходи — усе, що потрібно для повернення до цивільного життя. І головне — спільнота, де свої.

Вікторія Калмикова – голова ГО «Ветеранський простір України «Серцевір»:
Це більше ніж два роки мого життя., моя місія. Я це бачу так. Тобто по можливості максимально допомагати ветеранам і їх сім’ям. Все, що я можу, я роблю. І можна сказати, що це синергія багатьох. Це велика команда з ветеранів, дружин ветеранів, членів родин загиблих, безвісти зниклих. Тобто це все спільнота, це велика спільнота, ветеранська спільнота України «Серцевір».

Ініціатива започаткована волонтерами, військовослужбовцями, які боронили Чернігів і всю Україну, отримала своє продовження. В лютому 24-го року депутати Чернігівської міської ради підтримали ідею створення комунального неприбуткового підприємства «Ветеранський простір». В жовтні, під час форуму ветеранів Олександр Ломако, який тоді виконував обов’язки міського голови, оголосив, що керівником новоствореного КП призначено ветерана російсько-української війни Сергія Довбиша.

Сергій Довбиш, директор КНП «Ветеранський простір» ЧМР
Офіційно ми відкрились півроку назад, але фізично – сьогодні і ця дата теж невипадкова. Два роки тому була створена ветеранська спільнота України «Серцевір». Плідна праця Вікторії Олександрівни Калмиковой, ветеранської спільноти і Чернігівської міської ради. Виконуючий тоді обов’язки міського голови Олександр
Ломако і Ірина Марчук вони нас, скажем так, підтримали і дали можливість створити КНП.
З 1 квітня у нас з’явилось п’ять фахівців супроводу ветерана. Це я рахую велике досягнення взагалі для міста.

В Чернігові вже сформовано ветеранське комьюніті. Проводяться численні заходи, від спортивних змагань до театралізованих постановок і все це за ініціативи і при безпосередній участі ветеранів.
Відкриття нового простору – важлива подія в житті громади.

Наталія Хольченкова – начальниця відділу міжнародних відносин та інвестицій ЧМР:
Дійсно, підтримка ветеранів – це сьогодні є один із пріоритетів Чернігівської міської ради. І ми щиро дякуємо першій ініціативній групі наших ветеранів. Це дуже важливо, що самі ветерани були долучені до створення цього центру.

Протягом останніх місяців в цьому приміщенні буквально кипіла робота. Ветерани самі долучалися до будівельних та ремонтних робіт. Допомогли перетворити старе приміщення жіночої консультації на сучасний хаб міжнародні партнери. Зокрема від ПРООН надійшло 80 тисяч доларів на закупівлю будівельних матеріалів.

Наталія Хольченкова:
Програма розвитку ООН, яка, до речі, стала можливою завдяки роботі робочої групи ПРООН з питань безпеки та соціальної згуртованості при Чернігівській міській раді. Продовженням цього проєкту стане створення економічного хабу в співпраці з Міжнародною організацією з міграції (МОМ), який буде розташований в цих стінах. Це буде така унікальна синергія розвитку підприємництва, бізнесу і залучення ветеранів до бізнесу.
Крім того, дійсно зроблено вже важливі кроки Чернігівською міською радою в співпраці з ветеранською спільнотою. Це – прийняття Програми підтримки і забезпечення ветеранів житлом. Сьогодні ми шукаємо шляхи реалізації механізму грантової підтримки ветеранського бізнесу. Ми активно співпрацюємо з містами-побратимами і дякуємо їм за підтримку діток, сімей ветеранів.

Можливість подякувати за надану допомогу і показати результати своєї діяльності – на відкриття простору запросили почесних гостей представниць Програми розвитку ООН, а також Українського ветеранського фонду.

Федеріка Діспенца – керівниця компонента з громадської безпеки та соціальної згуртованості ПРООН в Україні:
Коли ми говоримо про «Серцевір» , ми маємо пам’ятати, що за «Серцевіром» стоїть місцева ком’юніті, органи місцевого самоврядування. І це дуже допомагає. Це партнерство. По друге, ми не говоримо про ветеранів без ветеранів. Саме в цьому місці ми можемо зустрітися з ветеранами і з ними спілкуватися.

Каріна Дорошенко – заступниця виконавчого директора Українського ветеранського фонду:
Ми в свою чергу, як Український ветеранський фонд, постійно говоримо і ставимо в приклад цю прекрасну спільноту. Як вони вміють, прагнуть, об’єднуються, шукають можливості і можливості обов’язково приходять до тих, хто стукає і головне хоче відкрито, з цінностями розвивати свою справу.

Завдяки співпраці самих ветеранів, міжнародних партнерів та місцевої влади — у Чернігові з’явився сучасний простір, який стане підтримкою і точкою опори для тих, хто боронив Україну.