Новини

У Чернігові затверджена Програма «Безпечний заклад освіти»

У Чернігові рішенням Чернігівської міської ради затверджена Програма «Безпечний заклад освіти» на 2021-2024 роки. Відповідне рішення міськради прийняте на засіданні 2-ї сесії Чернігівської міської ради 8-го скликання.

Повідомляє Прес-служба Чернігівської міської ради.

Ця міська програма спрямована на забезпечення безпечних умов у закладах освіти міста відповідно до Правил пожежної безпеки в Україні, ДБН В.2.5-56:2014 «Системи протипожежного захисту».

Наразі у Чернігові налічується 32 заклади загальної середньої освіти, у яких навчається 29844 учні. ЗЗСО № 1, 2, 3, 11, 12, 15, 19, 22, 29, 30, 32, 33, 34, 35 є закладами загальної середньої освіти з найбільшою чисельністю учнів (від 1000 до 1700 учнів). У кожному з перерахованих закладів освіти працює від 80 до 120 працівників.

Оснащення будівель закладів освіти системами безпеки дозволить забезпечити умови збереження життя і здоров’я як дітей, так і працівників; убезпечити майно закладів освіти, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста, від пошкодження, актів вандалізму та крадіжок, дозволить адміністрації більш ефективно здійснювати контроль за освітнім процесом.  

Серед основних заходів, передбачених цією Програмою – виконання ремонтних робіт з улаштування автоматичних систем протипожежного захисту, охоронної сигналізації з подальшою передачею сигналів на пульт централізованого спостереження; улаштування контролю доступу учнів і персоналу закладу до будівлі. Крім того, передбачено влаштування зовнішньої та внутрішньої системи відеоспостереження у будівлях ЗЗСО з облаштуванням диспетчерського пункту, з подальшою передачею сигналів на пульт регіонального підрозділу національної поліції.

У рамках заходів Програми передбачене також застосування програмного забезпечення, зокрема, електронного щоденника, який дозволяє контролювати освітній процес як з боку адміністрації закладів, так і батьків.

Крім того, можливе втілення окремих соціальних послуг для учнів, а саме – використання індивідуальних учнівських карток-перепусток, які дозволять розраховуватись за харчування та за пільговий проїзд у міському транспорті.

Фінансування Програми заплановане за рахунок коштів міського бюджету, коштів Державного фонду регіонального розвитку, субвенції на соціально-економічний розвиток та інших джерел, не заборонених законодавством.

Загальний обсяг коштів міського бюджету на виконання Програми орієнтовно складатиме загалом 50 млн грн на 4 роки.