Простір для побратимів і посестр, де вони зможуть бути серед своїх та відновитися фізично і морально. Так колишні бійці, які отримали поранення і вже проходять цим шляхом, власними силами допомагають облаштовувати ветеранський хаб “Серцевір” у Чернігові, з підтримкою волонтерів і всіх небайдужих. Демонтажні роботи і підготовка до капітального ремонту тривають у приміщенні вже з місяць. В майбутньому воно має стати місцем, в якому захисникам та захисницям допомагатимуть реадаптуватися, перекваліфікуватися, працевлаштуватися та, навіть, відкрити власний бізнес.
– Взагалі, це буде місце, куди можуть ветерани зібратися в будь-який час, щось обговорити, домовитись. Можливо, якщо до змагань готуватися, якісь організаційні моменти, будемо тут вирішувати, – розповів ветеран війни Євген Смага.
– Тут в мене вже з’явилося багато знайомих військових, ми разом збираємося, і вони, і ця організація придумує якісь заходи, туди можна приходити, займатися чимось. Головне після таких поранень не сидіти вдома, короче, один на один з собою. Особливо спорт дуже добре допомагає. У нас є спортивна команда, ми їздимо на змагання. Люди займаються разом в спортзалі, – зазначив ветеран війни Ігор Бистревський.
Ветерани кажуть, спорт – один із найкращих видів реабілітації, що допомагає якнайшвидше відновитися та інтегруватися в цивільне життя. Саме тому у просторі облаштовують інклюзивний зал з необхідними тренажерами. А ось сучасну вентиляційну систему в ньому зроблять за донорські кошти – громадська організація “Серцевір” отримала грант у розмірі одного мільйона гривень від Українського ветеранського фонду.
– Справа в тому, що Український ветеранський фонд надає безповоротне фінансування на ветеранський бізнес і так само на ветеранські громадські організації об’єднання для того, щоб вони відкривали або ж впроваджували проєкти, які будуть займатися і допомагати ветеранам реінтегруватися, – сказала в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк.
– На першому поверсі ми робимо спортивну залу, зараз там теж розбираються стіни, укріпляється все, буде укріплятися іншими матеріалами, і там буде робитися спортзал саме для адаптивних видів спорту, інклюзивний зал, тобто там буде все обладнання і вся зона, яка може бути облаштована для людей з інвалідністю, щоб вони мали змогу займатися там, і було зручно, – повідомила голова ГО “Всеукраїнська ветеранська спільнота “Серцевір” Вікторія Калмикова.
Цю будівлю під ветеранський хаб, що ще кілька років тому була медичним закладом, громадській організації місто передало рішенням сесії у липні 2023-го. Змінитися має буквально весь простір. Зокрема, найближчим часом тут також планують створити коворкінг з невеликою кав’ярнею для спілкування та відпочинку, дитячу кімнату, зону для проведення тренінгів, простір для роботи з психологами, а також спеціальний кабінет, де буде розміщена флоат ванна для розслаблення м’язів та заспокоєння.
– Дуже прекрасно, що хлопцям це приміщення надала міська рада. І було би неймовірно прекрасно, якби міські ради інших міст також взяли за приклад таку історію, і також надавали отакі от приміщення, такої якості, великі приміщення, тому що не просто якісь підвальні приміщення 40 квадратних метрів, а нормальні приміщення, і вони є в житловому фонді також, – підкреслила в.о. виконавчого директора Українського ветеранського фонду Мінветеранів Руслана Величко-Трифонюк.
Завершити ремонт та повноцінно відкрити ветеранський простір намагатимуться якнайшвидше. Зокрема, перший етап робіт планують виконати до вересня.