Валерія навчається у Чернігівській школі № 2, поза уроками дівчина бере участь у проєкті «Театр для діалогу: ми є світові партнерами» для підлітків і молоді. Поруч з однолітками та психологом вона проходить цикл з 8 тренінгів та комплексну терапію. Юні чернігівці перетворюються на акторів соціального театру та одержують реальний досвід комунікації.
– Ми тут вчимося взаємодіяти один з одним та розмовляємо на важливі теми, які допоможуть нам в майбутньому з вибором професії, як вчинити в тій чи іншій ситуації. Мені сподобалося та запам’яталося один з перших тренінгів це гендер та стать, там ми розмовляли на такі теми, які пов’язані з жінками та чоловіками, – розповіла учениця Чернігівської школи № 2 Валерія.
Вчителька та психологиня Олена Матюша підтверджує, нині актуальними темами для обговорення серед її вихованців стали гендерна рівність та стосунки між протилежними статями.
– Дуже цікава тема для них була стосунки, дружба, перше кохання, сексуальність, дорослішання. Це такі табуйовані теми, які рідко піднімаються дорослими з ними, дуже актуальне питання було як сказати ні. Тому що вплив соціального середовища і можливо не дуже позитивний, може призвести до певних помилок і часто діти не можуть себе захистити, вони просто не знають, бо відсутній досвід, – зазначила психологиня та вчителька Чернігівської школи №2 Олена Матюша.
Нагадаємо, цей проєкт започаткували три роки тому на базі Чернігівського реабілітаційного центру №2, а потім поступово розришили й на інші навчальні заклади нашого міста. Його реалізують в межах програми малих грантів Благодійного фонду «Здоров’я жінки і планування сім’ї» та Міжнародної федерації планування сім’ї. Організатори розповідають підліткам про захист особистих кордонів, принципи ненасильницького спілкування, застосовуючи методику рівний-рівному. За словами директорки школи №2 Наталії Горнюк, тренінги, індивідуальні консультації з фахівцями та ігри у соціальному театрі позитивно впливають на психоемоційний стан їхніх учнів.
– Є результат, є зміни в поведінці, я так розумію діти одержали відповіді на ці питання, зовсім по іншому себе поводять і вже несуть позитивний досвід в маси, в колектив свій і відповідно в інші класи. У нас залучені в цьому році в соціальному театрі діти, які мають певні потреби, ми спеціально їх зорієнтували на соціальний театр, для того щоб вони спробували себе розкрити і знайти відповідь на болючі питання, які характерні для їхнього віку, – підкреслила директорка Чернігівської школи №2 Наталія Горнюк.
На початку грудня учні освітніх закладів, де проходили тренінги та репетиції соціального театру завітають до навчально-реабілітаційного центру № 2, аби презентувати свої креативні вистави.