ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

«Седнів — простір творчості»: у Чернігові відкрили виставку, присвячену мистецькій мецці України

Featured Video Play Icon

Місце, де не одне покоління митців дістало натхнення для написання майбутніх шедеврів. Ретроспективна виставка «Седнів — простір творчості» стартувала в Чернігівському музеї сучасного мистецтва «Пласт-Арт». На ній представлені роботи 40-ка видатних митців та мисткинь. Створена разом із Національною спілкою художників України, експозиція приурочена до 60-річчя заснування творчої бази об’єднання в мальовничому селищі на Чернігівщині.

– 60 років тому у відомої на весь світ Тетяни Нилівні Яблонської постало питання, де обрати в Україні, але недалеко від Києва, місцину для того, щоби побудувати справжню мекку для художників. Й ось, коли Тетяна Нилівна вийшла на седнівські кручі, коли вона побачила, як розливається Снов, то більше вагань не було, що саме тут, біля садиби Лизогубів, буде база спілки художників України, – розповів голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський.

– Воно само по собі притягує. Сакральне таке місце. Невипадково там був Шевченко, Глібов, багато-багато інших. Це певний такий магнетизм, – зазначив директор Чернігівського музею сучасного мистецтва «Пласт-Арт» Борис Дєдов.

Серед корифеїв, що набули досвіду в Седневі, — Василь Забашта, Микола Глущенко, Володимир Прядко, Євген Кріп та багато інших. На експозиції в «Пласт-Арті» представлені роботи живописців, графіків та скульпторів із різних куточків України. Усі вони свого часу відвідували седнівські пленери, де розкрили свій талант.

Це виставка про «творчу кухню». У Седневі не писали величезні картини, там збирали творчий матеріал. Етюди, ескізи тощо. Напрацьовували, а тоді цілий рік працювали. Це творчий пленер. І ми показуємо сьогодні невеликий шматок цієї «творчої кухні». До речі, деякі етюди стали просто шедеврами, окремими витворами мистецтва, – зауважив Борис Дєдов.

-Седнів залишив вагомий слід у творчому житті багатьох українських художників. Ми хотіли показати як красу Седнівської землі, так і красу седнівських людей, тому що це надзвичайна місцина, – підкреслив голова Національної спілки художників України Костянтин Чернявський.

Виставка триватиме два місяці, однак, за словами організаторів, відвідувачі вже просять її продовжити.​​​​​​​​ Також експозицію хочуть зробити щорічною, аби залучати більше молодих художників та художниць.