Факт-новини: оперативні сюжети

Рятувальники попереджають

Featured Video Play Icon

Яке покарання можна понести за спалювання листя і сміття?

Вже минула третина вересня, але в Чернігові та майже по всій області зберігається суха та спекотна погода – а разом з тим і 5-й рівень пожежної небезпеки. Мало не щодня чернігівці відчувають в місті запах диму. І причина не лише у торф’яниках, що горять неподалік від міста. На дачах та у приватному секторі деякі містяни всупереч порадам рятувальників, спалюють суху траву та сміття.

У четвер співробітники міського відділу обласного управління ДСНС та Державної екологічної інспекції провели рейд по дачному масиву біля Чернігова у пошуках паліїв. Довго шукати не довелося – просто на обійсті догорають залишки сухого винограду. На порушницю складають протокол на мінімальний штраф – 170 гривень.

Екологи кажуть: максимальний штраф за спалювання сухої трави чи сміття – 1360 гривень. Паліїв він не зупиняє – щодня телефон гарячої лінії державної інспекції сам мало не спалахує від кількості дзвінків і скарг на те, що сусіди знову щось палять. При цьому через сприятливі погодні умови вогонь за лічені секунди може вийти з-під контролю і замість неприємностей завдати серйозних збитків. Навіть парки та урочища, які знаходяться  біля житлових масивів Чернігова  від цього не застраховані.

Рятувальники вкотре наголошують: головним стимулом проти спалювання непотребу для чернігівців має бути не штраф, а розуміння шкоди, яку вони завдають всьому місту, і перспектива   втратити у вогні власне житло, як це вже не раз бувало цього літа.