ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Реабілітація воїнів: чернігівська лікарня №3 співпрацюватиме з клінікою з Німеччини

Featured Video Play Icon

Психологічна реабілітація для українських військових та їхніх родин. Чернігівська міська лікарня № 3 увійшла у п’ятірку медзакладів області, які співпрацюватимуть із фахівцями клініки Ростоцького університету, Німеччина. Про це під час розширеної щотижневої наради у муніципалітеті розповів генеральний директор закладу Віктор Янголь.

Меморандум ми підписали, і університетська клініка буде ще підписувати і нам передадуть цей меморандум. Фінансових питань там не вирішується, це тільки науково-практична робота на перспективу по роботі з нашими пацієнтами, які знаходяться на реабілітації в відділенні, – повідомив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №3 Віктор Янголь.

Ростоцький університет – один з найстаріших університетів світу, заснований ще на початку 15 сторіччя. П’ять його випускників стали Нобелівськими лауреатами. Тут системно ведуться інноваційні дослідження в різних царинах наук, зокрема і в сфері медицини та реабілітації. Дружні зв’язки зміцнюватимуться — до нашого міста прибуватимуть науковці та медики з Ростока, натомість чернігівські лікарі зможуть відвідувати Німеччину з місією обміну досвідом і підвищення професійних компетенцій задля ефективної психологічної допомоги та реабілітації ветеранів разом із їхніми сім’ями. Фахівці кажуть, що після повернення із зони активних бойових воїни мають заручитися підтримкою близьких і поступово адаптуватися до цивільного життя.

Приїхала професорка психології, вони починали з психоневрологічної лікарні, в п’ятницю вони там були, в психоневрологічної лікарні. Тоді буде графік, з яким можна ознайомитися, – зазначив генеральний директор Чернігівської міської лікарні №3 Віктор Янголь.

Додамо, Чернігівська міська лікарня №3 має значний досвід та напрацювання у проведенні реабілітації після бойових поранень. Тут відновлювалися бійці АТО починаючи з 2014-го. Заклад не припиняв своєї діяльності і на початку повномасштабного рашитського вторгнення.  Зараз лікарня розвиває напрям реабілітації. Впроваджують новітні техніки, працюють із підопічними індивідуально, надають психологічну підтримку і успішно ставлять на ноги своїх пацієнтів.