Не залишається байдужою та надихає однолітків. Волонтерка Ксенія Коваль із малечку допомагає чотирилапим. Після першого візиту до ветеринарно-стерилізаційного центру «Крок до тварин» вирішила: підтримуватиме заклад та його підопічних як фінансово, так і фізично — прибиратиме, вигулюватиме та проводитиме якомога більше часу з хвостатими. Наразі дівчина є координаторкою 2-ох песиків — Зефіра та Джампера. У лютому Ксенія долучилася до проєкту «Я волонтер», аби власним прикладом показати: волонтерити — це круто, — та мотивувати інших долучатися до доброчинства.
– Я можу сказати, що це дуже класний проєкт, який залучає багато людей до волонтерства. Вони знають, що таке є, що таке може бути, і що таке буде. І потім вони починають приєднуватись, і кожен знаходить себе у якійсь сфері саме волонтерства, – зазначила волонтерка Ксенія Коваль.
Проєкт «Я Волонтер» громадської організації «Українська монолітність», реалізований за підтримки проєкту Агентства США з міжнародного розвитку USAID «Зміцнення громадської довіри» (UCBI) та спрямований на виховання відповідальності та активізації соціальної участі серед молоді, завершився. Упродовж чотирьох із половиною місяців учасники проєкту долучилися до толок, зокрема, допомагали розбирати завали та фарбували дитячий майданчик, а також відвідали низку соціальних установ, серед яких — геріатричний пансіонат та ВСЦ. Загалом, за словами координаторки Юлії Дарницької, до волонтерства вдалося залучити приблизно 700 чернігівців.
– Я можу сказати, що цей проєкт вийшов дуже ціннісним і важливим для нашого міста, й України загалом. Ми комплексно показували й доводили, що молодь може волонтерити, що молодь долучається до розвитку міста, долучається до допомоги людям, долучається до формування якогось майбутнього. І культура волонтерства — це дуже важливо, бо це певна відповідальність перед людьми, відповідальність перед містом, відповідальність перед своїм оточенням, – підкреслила керівниця проєкту «Я Волонтер», членкиня правління ГО «Українська монолітність» Юлія Дарницька.
– Ми намагалися це сформувати серед молоді, серед майбутнього покоління. Я думаю, що нам дуже вдалося, бо в нас дуже велике охоплення людей, у нас дуже велика кількість людей, які долучилися до наших волонтерських акцій, до локацій, які ми організовували. І це не було як щось обов’язкове, це був вибір кожної людини, прийти й поволонтерити, витрати свій особистий час для допомоги іншим, – розповіла волонтерка Діана Прикота.
На підсумковому форумі учасники проєкту обговорили результати, ідеї та напрацювання, яких досягли за весь час реалізації ініціативи. Окрему увагу приділили обговоренню необхідності залучення до волонтерства, що є інструментом соціального розвитку та зміцнення громади, підростаючого покоління. Зокрема, у межах «Я волонтер» проводили лекції, які охопили учнів 9–11-х класів із різних навчальних закладів Чернігова, та сприяли формуванню культури допомоги та підтримки серед школярів.
– Головна мета — розказати коректно, що таке волонтерство. Тому що, знову ж таки, часто люди плутаються в поняттях, у якийсь момент, особливо для старшого покоління, волонтери стали соціальними працівниками, які мають приїхати до них і допомогти їм. Тут було завдання в тому, щоби дати дітям розуміння, хто такі волонтери, максимально коректно розказати, як взагалі з’явилося волонтерство. В кожному класі було як мінімум дві дитини, які долучаються загалом до громадської діяльності. Тобто вони є постійно активними, – сказала менторка проєкту Єлизавета Михуля.
– Я дуже пишаюсь цією молоддю, тому що, дійсно, усе відбувається за їхнього бажання. Тобто я тільки підтримую їх, я допомагаю, направляю як ментор, як консультант. Це моя волонтерська робота — допомагати цій молоді, якось підтримувати зараз. Я підтримую, кажу, що будь-яка ваша ініціатива, я готова підтримати її і я готова вам допомогти, щоб ви тут, щоб ви були в ком’юніті, щоб ви допомагали один одному, – наголосила керівниця проєкту «Я Волонтер», членкиня правління ГО «Українська монолітність», депутатка ЧМР Юлія Дарницька.
Проєкт «Я волонтер» завершився, однак, за словами Юлії Дарницької, уже заплановані нові заходи, які будуть реалізовані як незалежні ініціативи, адже волонтерство стало не просто діяльністю, а частиною особистої культури та життя команди. Вони й далі допомагатимуть людям та розвиватимуть Чернігів, а відтак робитимуть внесок у нашу спільну Перемогу та змінюватимуть Україну на краще.