Факт-новини: оперативні сюжети

Політична криза, чи криза безвідповідальності?

Featured Video Play Icon

Політична криза, чи криза безвідповідальності? Сьогодні, 6 березня, депутати від трьох фракцій – «Слуга народу» в кооперації з «ЄС» та «Наш край», зібрали погоджувальну раду на яку запросили представника від «Рідного дому».

Або потрібно заявити про саморозпуск Чернігівської міської ради і передати ці всі повноваження органа місцевого самоврядування Чернігівській міській військовій адміністрації. Ну, а з цим і передати всю відповідальність за управління міста, фактично, державному органу. Або домовитись. Домовитись і перезапустити роботу Чернігівської міської ради на принципах демократії, – сказав депутат Чернігівської міської ради (голова фракції «Слуга народу») Максим Черненок.

Налагоджувати діалог депутати стали шляхом озвучення вимог – у трьох політичних фракції, ініціаторів зустрічі, вони різні, загалом назбирали десяток.

По-перше, потрібно переформатування персонального складу виконавчого комітету, відповідно до фактичного представництва фракцій в міській раді. Ми вважаємо, що переформатування нашої постійної діючої комісії з питань регламенту законності права та протидії корупції теж є дуже необхідним інструментом. Фракція «Наш край» при врахуванні цих зауважень готова працювати, готова регулярно відвідувати сесії, – додав депутат Чернігівської міської ради (голова фракції «Наш край») Олександр Луценко.

Натомість Олександр Ломако, як голова фракції «Рідний дім» заявив, що їх позиція – депутати мають повернутися до сесійної зали.

Мова йде про кризу відповідальності, а якщо бути відвертим, безвідповідальності окремих депутатів, які не ходять на сесію, по вказівці військових адміністрацій, силовиків, блокують міську раду, – зазначив депутат Чернігівської міської ради (фракція «Рідний дім») Олександр Ломако.

Криза штучна, адже депутати, в тому числі ті, які ініціювали цю зустріч, прогулюють сесійні засідання.

За час дії воєнного стану в міській раді було скликано 30 сесій міської ради. Марина Рейко пропустила 21 – 70% цих сесій. Пан Луценко сидить, розказує мені про кризу, 86% сесій пропустив. 86% сесій міської ради з 22 року, коли в нас в країні війна. Це, до речі, не мало небагато, а 26 з 30. 26 з 30.
Перший заступник Брижинського, тут його нема, можна було запросити тоже. 73% – красива цифра – сесії, теж він пропустив. Це про цю кризу ви мені говорите, вірно? Так вона вирішується дуже просто. Встали, ідіть, працюйте. І ніякої кризи не буде, – підкреслив Олександр Ломако.

Додамо, 93% чернігівців вважають, що депутати, які не ходять на сесії мають бути позбавлені мандатів. Такі результати дослідження проведеного групою «Рейтинг» у жовтні 24-го року.
Сотні чернігівців чекають на вирішення важливих питань життєдіяльності міста. І поки депутати не можуть зібратися на сесію, бюджет Чернігова втрачає мільйонні надходження.

Якщо підприємці плюнуть і перестануть платити за землю, це коштуватиме 150 млн грн, там де не продовжені договори, а вони не продовжені вже давно. Друга лікарня ще 70 млн грн, втрата по німецькому проекту 7 млн євро, це уже сотні мільйонів гривень. Оце питання вашої відповідальності, – наголосив Олександр Ломако .

За відсутності міського голови і секретаря, за законом «Про місцеве самоврядування» та відповідно регламенту, наступну сесію можуть ініціювати самі депутати, зібравши 15 підписів. Як один з етапів вирішення кризи, Ломако передав представникам фракцій лист-звернення про скликання сесії. В ньому 11 підписів депутатів від «Рідного дому». І запропонував підписати його та визначитися з датою. Як варіант, представники «Рідного дому» були готові провести засідання одразу, вони чекали на рішення прямо в сесійній залі, проте до них так ніхто і не прийшов.

Ломако: Визначте дату, визначте час. Порядок денний ми формуємо спільно, ті питання, по яких немає запитань у жодної зі сторін, ми включаємо. І ми голосуємо. Криза закінчується на кнопці. Тільки не в телефоні, коли дзвонять розказують йти на сесію, чи не йти. А в залі, ось тут. Прийдіть натисніть кнопку за наших людей. В мене питання дуже риторичне, сьогодні треба рятувати країну. Сьогодні треба всім єднатися, показувати єдність. А у них в голові вимоги: члени виконкому, комунальні підприємства, регламентна комісія…Хлопці, дівчата, про що ви думаєте? Нам треба сьогодні думати про завтрашній день нашої країни! У нас такого масштабу виклики, що нам не треба думати про політичні кризи, ще про щось. Нам треба показати єдність, прийти і проголосувати питання щоб в цих важких умовах не страждали люди.

Серед питань які пропонують терміново розглянути – звернення від Чернігівської міської ради до міст-побратимів, міжнародних партнерів та організацій, щодо підтримки України та Чернігова. А також питання містобудівних умов, реконструкції інфекційного відділення лікарні №2 і так звані людські питання.
Вихід з кризи у єдності. Обов’язок депутатів за законом – відвідувати сесії і представляти інтереси своїх виборців.