За офіційною статистикою, щорічно понад 150 тисяч українців стають жертвами інсульту, 100 тисяч людей помирають від порушень кровотоку в мозку. Лише 20% людей після інсульту повертається до нормального життя. У неврологічному відділенні 2-ї міської лікарні буквально рятують людей з порушеннями мозкового кровообігу.
Галині Іллівні, можна сказати, пощастило. Жінку своєчасно доправили до медичної установи і лікарі встигли застосувати метод тромболізису. Тромболізис проводять, якщо з моменту появи симптомів інсульту пройшло не більше 4,5 годин. За допомогою крапельниці хворому вводиться медичний препарат.
Тож лікарі нагадують людям про необхідність бути уважними до проявів певних симптомів і діяти швидко. Зволікання може призвести до непоправних наслідків для хворого.
Ця судинна патологія потребує невідкладного медичного втручання. За словами Людмили Василенко, у лікарні чергує спеціальна бригада лікарів і медичних сестер, які, використовуючи сучасне обладнання, встановлюють діагноз і надають кваліфіковану допомогу. Лікарка також звертає увагу на емоційну виснаженість людей у зв’язку з війною, запущеність у них хронічних хвороб. Аби привернути увагу населення до основних чинників ризику серцево-судинних захворювань і до профілактики інсульту, у перших числах листопада проходив Всесвітній тиждень боротьби з інсультом.