Про що чернігівці просили Божу Матір?
28 серпня Українська Православна Церква відзначає Успіння Пресвятої Богородиці. Це одне з 12 найважливіших свят церковного року. До храму Святої Катерини в Чернігові поспішають віряни, аби побути на службі, помолитися і відчути духовну атмосферу свята.
Успінню завжди передує двотижневий піст. У народі це свято ще називають Перша Пречиста. Люди по – особливому ставляться до цієї події.
Свято Успіння Пресвятої Богородиці за традицією називається Успінням, а не смертю. Вважається, що Свята Марія всього лише заснула, щоб через три дні прокинутися й переселитися в небесне житло. Священнослужитель Катерининської церкви отець Євген переповідає значення свята.
На середину храму спеціально винесли Плащаницю, а не ікону Успіння Пресвятої Богородиці. Зображення поховальних пелен Богородиці почали використовувати порівняно недавно. Духовну основу свята сприймають і віряни.
Чернігівка Галина Шкурко каже, що дуже шанує Діву Марію. Вишиває ікони. Серед яких більше присвячені Богородиці.
У народі прийнято святити насіння та колоски пшениці із нового урожаю. У церкві християни ставлять свічки, аби помолитися за здоров’я всіх рідних і близьких, особливо дітей. Бо вірять, що Мати Божа чутливо дослухається до молитов за дітей. За прикметами, якщо цього дня гарна погода – до прохолодного бабиного літа.