Факт-новини: оперативні сюжети

Новітня освіта на Чернігівщині

Featured Video Play Icon

У новому навчальному році на нову українську школу для початкових класів виділили 25 мільйонів 650 тисяч гривень.

На нову українську школу у новому навчальному році для початкових класів виділили   25  мільйонів 650 тисяч гривень, аби обладнати їх сучасними меблями, дидактичними матеріалами, комп’ютерною технікою та музичними інструментами. Про те, не усі вимоги НУШ вдається запровадити на практиці. Нарікають освітяни. Наприклад, розсадити по одному учню за парту, а парти встановити по колу.

Велику увагу освітяни приділяють інклюзивній освіті. Так, на сьогодні в області створено 42 опорні школи. У загальноосвітніх закладах  створено 323 інклюзивні класи, у садках 36 інклюзивних груп. Такі групи створені і в  Дитячій академії, яку  відкрили у серпні цього року.

За результатами ЗНО-2019 за кількістю тих учнів, які набрали по 200 балів, Чернігівська область обіймає сьоме місце по Україні. Найкращі результати чернігівські школярі показали з біології, географії, хімії та французької мови. Проблемним питанням у школах залишається брак кадрів, особливо це відчутно у сільській місцевості. Разом із новим законом про освіту у освітній процес введено нові терміни, такі як аудит, доброчесність, сертифікація.

Загалом у Чернігівській області діє 442 заклади дошкільної освіти та 476 середньої. До першого класу у 2019 році пішло 9 884 дитини. Також в області діє 72 заклади позашкільної освіти та 24 дитячо-юнацькі спортивні школи.