Факт-новини: оперативні сюжети

Не лише ковід. Яка ситуація з ГРВІ у Чернігові?

Featured Video Play Icon

Зимовий період – сезон застуд. І хоча ковідна реальність дещо відсунула на задній план грип та ГРВІ, вони не зникли. Підвищений рівень захворюваності на гострі респіраторні хвороби в цей час явище традиційне, кажуть лікарі.

У Чернігові рівень захворюваності на ГРВІ протягом останніх тижнів знизився, а грип у цьому сезоні взагалі діагностували лише у кількох пацієнтів. Кількість звернень містян до лікарень значно зменшилася – якщо на кінець листопада сімейні лікарі фіксували щодня до 70 хворих на гострі респіраторні хвороби, нині – до 20. Медики пов’язують це з коронавірусом, адже він вплинув на масштаби поширення сезонних хвороб.

Не дивлячись на те, що зараз грипу у Чернігові майже немає, щепитися проти вірусу таки рекомендують, як дорослим, так і дітям. Адже це – єдиний дієвий метод, який допоможе полегшити стан у разі хвороби, уникнути ускладнень та запобігти летальним випадкам.

За словами лікарів робити щеплення проти грипу бажано з вересня по листопад, проте , якщо зробити його протягом року, імунітет все одно вироблятиметься і захист спрацює. Більш того, медики переконують, що вакцину проти грипу можна поєднувати з коронавірусною.

І хоча показники захворюваності на ГРВІ серед дорослого населення міста дещо зменшилися, діти продовжують хворіти.

Та все ж, за найперших проявів хвороби, як дітям, так і дорослим , медики радять звертатися в лікарню, адже симптоми ГРВІ дуже схожі на симптоми коронавірусу і відрізнити їх складно. Найефективнішим методом запобігання сезонних хвороб є профілактика.

Ми запитали у чернігівців , як вони підтримують імунітет, аби не захворіти взимку.

Лікарі нагалують, що займатися самолікуванням не варто, а треба привчати себе до корисних звичок.