Новини

Навчальний рік для школярів завершиться 1 липня, а ДПА скасують

Навчальний рік для всіх школярів, окрім 11- класників, цього року завершиться 1 липня.  Державну підсумкову атестацію для учнів 4-го і 9-го класу скасують, а для випускників вступна кампанія до університетів через карантин може тривати аж до середини жовтня.

Про це 26 березня під час онлайн-конференції заявила виконувачка обов’язків міністра освіти Любомира Мандзій.

За її словами, все залежатиме від того, коли учні зможуть повернутися за шкільні парти після карантину.  Наразі ж до 24 квітня все навчання точно буде продовжуватися лише дистанційно.

Навчальний рік для одинадцятикласників триватиме доти, поки вони не отримають документ про освіту.  Тут все залежатиме від завершення основної сесії ЗНО.

“Якщо повернемося за шкільні парти у травні, то у травні відбуватиметься пробне зовнішнє незалежне оцінювання (ЗНО). А основна сесія ЗНО розпочнеться орієнтовно після 20-х чисел червня”, – пояснила вона.

Якщо навчання не відновиться у червні, то ЗНО можуть провести і в липні, і у серпні.

“Якщо ми готові розпочати ЗНО у середині серпня, то його процедура завершиться у середині вересня. За таких умова вступна кампанія у заклади вищої освіти завершиться у середині жовтня”, – дала прогноз виконувачка обов’язків міністра освіти. Дату старту вступної кампанії обіцяють повідомити, коли це стане зрозуміло.

Окрім цього, міністерство вирішило скасувати державну підсумкову атестацію для учнів 4-го і 9-го класу.

Comment here