В Чернігові створять музей стійкості, щоб вшанувати пам’ять про подвиг містян, які відбили російську навалу в 2022 році. Про це повідомив виконуючий обов’язки міського голови Олександр Ломако на щотижневій нараді у муніципалітеті. Рік тому Чернігів отримав звання міста-героя за звитягу, проявлену його жителями під час облоги. Звичайні цивільні брали до рук зброю та ставали у ряди тероборони, волонтери намагалися забезпечити всіх харчами та ліками, комунальники лагодили пошкоджені комунікації та обладнання.
–Це і ваша, і наша заслуга, заслуга містян, заслуга кожного, хто в ті дні забезпечував життєдіяльність міста, заслуга нашого міського голови, який мотивував чернігівців, допомагав мобілізації людей у лави тероборони, підтримував чим міг, забезпечував роботу критичної інфраструктури міста, лікарень… Всі робили що могли, велика всім подяка, і волонтерам, кожному хто допоміг тоді місту вистояти і всім хто працює зараз над відновленням Чернігова, – зазначив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
При управлінні культури буде створено робочу групу, яка займатиметься розробкою концепції і наповненням майбутнього музею. До неї увійдуть представники міської ради, громадськості та військові, які обороняли Чернігів від рашистів.
– І першої танкової, і ОК «Північ», і тероборони. Я мав розмови з деякими з них, і є дуже цікаві речі, які нам передадуть, планують передати. І трофейні, і наші, – додав Олександр Ломако.
Одна з локацій, які розглядають для розміщення нового музею – пам’ятка архітектури – колишня народна школа, а потім 1 поліклініка, що більше двох років не використовується.
–Красиве приміщення, ми його розглядали, придивлялися дуже давно. Думаю, як основний варіант будемо його розглядати, бо там більше місця ніж на Валу, в тому приміщенні, яке ми відремонтували. Там більше місця, можна зробити роздягальню і невелике кафе, і декілька залів, в тому числі зал, присвячений стійкості нашого міста, – зауважив в. о. Чернігівського міського голови.
Чернігівці також зможуть долучитися до створення музею стійкості, надаючи фото та відео, зняті під час облоги міста. Так вони не загубляться з часом, і пам’ять про відвагу чернігівців не згасне. Військові, які обороняли наше місто, теж не залишаться осторонь: за словами Олександра Ломако, наразі є попередні домовленості з командиром 1-ї танкової бригади Леонідом Ходою, щоб після перемоги Чернігову передали український танк. Одна з можливих локацій для його встановлення – площа біля залізничного вокзалу.