Новини

Із Азовсталі евакуювали 264 українських захисника

Фото: Reuters

Із Азовсталі на окуповані території евакуювали 264 українських захисника. 53 важкопоранених військових транспортували до медустанови в підконтрольному “ДНР” Новоазовську.

Ще 211 українських військових вивезли до Оленівки, де вони чекатимуть обміну.

Про це заявили у Генеральному штабі ЗСУ.

«Вищим військовим командуванням було віддано наказ командирам підрозділів, які перебувають на “Азовсталі”, зберегти життя особового складу», – йдеться у повідомленні.

Заходи з порятунку оборонців, які залишаються на території “Азовсталі”, тривають.

Також зазначається, захисники Маріуполя – герої нашого часу. Вони назавжди в історії. Це окремий загін спеціального призначення “Азов”, 12-та бригада Національної гвардії України, 36-та окрема бригада морської піхоти, прикордонники, поліцейські, добровольці, тероборона Маріуполя.

Утримуючи позиції на “Азовсталі”, вони не дозволили противнику перекинути угруповання чисельністю до 17 батальйонних тактичних груп (близько 20000 особового складу) на інші напрямки. Тим самим завадили реалізувати план щодо швидкого захоплення Запоріжжя, здійснити вихід на адміністративний кордон Донецької та Запорізької областей і створити умови для оточення угруповання ООС.

«Сковування основних сил противника навколо Маріуполя дало нам можливість підготувати та створити оборонні рубежі, на яких наші війська знаходяться і сьогодні та дають гідну відсіч агресору. Ми отримали критично необхідний час на формування резервів, перегрупування сил, отримання допомоги від партнерів.

Найважливіше спільне завдання всієї України та всього світу – зберегти життя оборонців Маріуполя», – йдеться у повідомленні Генштабу ЗСУ.