До 70% коштів, виділених на енергоносії, витрачаються у Чернігові на опалення бюджетних установ. Про це свідчать підрахунки управління економічного розвитку міста. Тому не дивно, що за останні кілька років більше уваги у Чернігові приділяється термомодернізації. Утеплюють стіни, модернізують теплові пункти тощо. Одним з перших закладів, який відчув на собі переваги такої “реформи” стала загальноосвітня школа №5.
До модернізації у тепловому пункті школи №5 ледве можна було розвернутися – все вільне місце займали труби. Тепер система набагато компактніша, і найголовніше – нею можна легко керувати. Нині у школі навчаються лише початкові класи, тому і потреби в теплі невеликі, і система працює лише на 20% своєї потужності, підтримуючи в будівлі температуру в 20 градусів.
За словами директора школи №5 Олександра Юрченка, раніше, до термомодернізації, якщо у школі було холодно, з цим нічого не можна було вдіяти – доводилося сидіти в рукавичках та шапках.
Після термомодернізації витрати школи №5 на опалення знизилися з 3600 до 1600 гривень на день. А загалом, в опалювальний сезон 2019-2020 у Чернігові вдалося витратити на 21 мільйон гривень менше, ніж у попередній. Наступного року також буде завершено термомодернізацію школи №3.