Факт-новини: оперативні сюжети

Дзвін пам’яті: як вшанували чернігівських героїв

Featured Video Play Icon

У столиці вшановували полеглих бійців російсько-української війни.

Війна забрала життя їхніх синів, та   не змогла відібрати  пам’ять. У Київ  на  урочистості з нагоди вшанування пам’яті  приїхали родини, які втратили найдорожче .На церемоніальному майданчику  Міністерства оборони України  урочистою ходою прямують військовослужбовці.  Рівно о 9.00.  лунає Дзвін пам’яті. 50 ударів – 50 життів. Саме стільки захисників  загинуло  5 вересня протягом російсько – української війни. Двоє з них  – Андрій Шанський та Андрій Богуш – із Чернігова. Кожен удар дзвону супроводжується почесним салютом.

Дзвін пам’яті було відкрито у минулому році на День захисника України. Щодня  символічними ударами вшановується  кожен із  полеглих воїнів. І лише 17 днів протягом року. коли немає втрат. він мовчить. Мати  полеглого героя  Петра Лавриненка Марія Катасонова   приїхала з Харкова.

Вони кладуть квіти до Стелли і йдуть до Пам’ятної Зали, аби  подумки  побути наодинці  зі своїми рідними  біля Книги пам’яті. Ці родини об’єднало спільне горе. 5 років тому  їхні сини –  нацгвардійці  полягли в одному бою поблизу Тельманового Донецької області.

 Урочисто вшановували  пам’ять капітана Національної гвардії  України Андрія Шанського і в Чернігівській ЗОШ №12 . Тут він навчався протягом  1991 – 94 років. Щодня дітей  при вході у навчальний заклад зустрічає меморіальна дошка  і сповіщає про захисника.Тепер  колектив навчального закладу  влаштував мітинг – реквієм . Героя згадували  рідні, друзі, побратими і вшановували хвилиною мовчання.

26 чернігівців загинули у вересні 2014 року. Загалом же за всі 5 років війни за Україну  полягли  вже 172  наших земляків. На кладовищі Яцево настоятель кафедрального собору святої Катерини отець Роман   відслужив поминальну літію за всіма загиблими героями Чернігівщини. Почесна варта  разом із  військовим оркестром  супроводжували меморіальний захід.  Підтримати сім’ю  приїхали  командування  та військовослужбовці Національної гвардії України, родини полеглих захисників.

Голова ГО “Єдина родина Чернігівщини” Микола Шанський каже, що день 5 вересня – найтяжчий  у його житті. Адже втратив рідного сина, надію і спокій. Після загибелі найдорожчої людини батько вже 5 років  все робить для того, аби пам’ять   його сина і всіх загиблих чернігівців гідно вшановувалася.

Про життя. миротворчу місію і подвиг Андрія Шанського  можна буде дізнатися у теленарисі.  присвяченому Герою  в рамках  проекту  “А були спочатку хлопчики”, який  вийде в ефір нашого каналу цього телесезону.

Comment here