Факт-новини: оперативні сюжети

Чисельність населення на Чернігівщині скорочується

Featured Video Play Icon

Чернігівська область вийшла з категорії мільйонника.

Чернігівщина вийшла з категорії  області  – мільйонника. З початку року наш регіон втратив 7 тисяч населення і тепер становить 998 тисяч. Чернігів також вийшов зі статусу  міста  з кількістю 300 тисяч і на разі має  287 тисяч населення. У Головному  управлінні статистики області фахівці пояснюють, що зумовило скороченню населення.

Скорочення чисельності населення  на Чернігівщині розпочалося ще в 1966 році. Хоча на той час кількість була  ще півтора мільйони. Так за  півстоліття змінилася ситуація.  На демографічний чинник вплинув  рівень народжуваності. Молоді подружжя народжують здебільшого одну дитину. По Чернігову це 48%. Вдруге мамами стала третина  чернігівок. І лише кожна дев’ята родина народжує третю дитину і більше. Змінився й середній вік матері.

На коефіцієнт відтворення населення впливають, як демографічні чинники, так і соціально – економічні. Але те, що  регіон залишається найстарішим серед усіх областей України – також факт. За словами  Тетяни Дусь. середній вік жителів – 42 роки і це найбільший показник в Україні.

Comment here