Чернігівщина у десятці “червоних” за рівнем поширення COVIDy регіонів. А за кількістю госпіталізованих Чернігів у першій п`ятірці серед інших міст України. При цьому кількість нових хворих у березні значно перевищує число тих, що одужали. За словами заступниці начальника управління охорони здоров’я ЧМР Ольги Малець, на уже госпіталізовано 407 пацієнтів.
Наразі 48, 7 % хворих потребують кисню. Але його можуть подати лише до 398 ліжок. Це, фактично, та кількість хворих, яка вже є в інфекційних відділеннях , але не всі вони поки що потребують кисню. Якщо карантинні обмеження через людську легковажність не дозволять розірвати ковідний ланцюг, ситуація може стати реально критичною.
Як говорить гірка статистика, ковід забирає у Чернігові людські життя щоденно. Щодо поставок рідкого кисню питання має вирішитися, – повідомив мер. Але уже сьогодні варто працювати над тим, аби у разі потреби задіяти для госпіталізації чернігівців можливості лікарень обласного рівня.
- 400- 420 госпіталізованих у нас буде , нам треба дивитися на збільшення ліжкового фонду, лікарів, кисню, – підсумував Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Два тижні жорстких обмежень. Це дозволить знизити рівень напруги на ковідному фронті у Чернігові, – акцентував на ранковій нараді 6 квітня міський голова.
Владислав Атрошенко наполягає на посиленні контролю за дотриманням карантинних заходів у місті. Мінімум контактів, самоізоляція, маски та дистанція. Це єдине, що може стримати ситуацію та зберегти життя людей.