Як стягують кошти з неплатників у Чернігові.
Більше 5 000 абонентів житлового фонду, що обслуговує ЖЕК №13 у Чернігові, користуються державними субсидіями. Повідомляє начальник підприємства Ольга Рогова. Однією з причин заборгованості мешканців за комунальні послуги, що стрімко зросла на початку року, стало нецільове використання коштів програми “Монетизація субсидій”. До цього оплата населення була доволі стабільною.
Cеред неплатників і чернігівець Віктор. Каже, минулого разу субсидії не мав. Борг не критичний, але сплатити відразу неспроможний. Договір про реструктуризацію уклав. Сподівається на субсидію та підтримку держави. Більшість опитаних нами чернігівців за комунальні послуги платить стабільно. Заборгувати бояться.
Працівники 13-го ЖЕКу проводять велику роботу з мешканцями щодо погашення заборгованості за послуги , розповідає Ольга Рогова. Щомісяця друкують персональну інформацію про борги з роз’ясненням, як їх можна погасити. Регулярно списки боржників друкують у квитанціях за послуги, також розміщують на під’їздах будинків. Юристи та майстри підприємства обходять боржників, роз’яснюють та на місці укладають договори з реструктуризації. В цілому, цього року уклали 36 таких угод. Близько 200 тисяч грн повернуто.
Під час такої робота ведеться постійний супровід. Про складання судового наказу, відкриття судового провадження, рішення суду повідомляють боржників. Ця інформація також розміщається разом із списками боржників на під’їздах і у квитанціях на оплату поквартирно. Проводять і побудинкові збори, де окрім цього доводиться до відома інформація, який ремонт у будинку можна зробити за зібрані кошти і яким він може бути без заборгованості. Більшість будинків застарілі і потребують особливих заходів з утримання та суттєвих ремонтних робіт. Та попри всі складнощі, сумлінна і регулярна робота з боржниками має свій результат.
Аби взимку мати теплі оселі, потрібно за це подбати заздалегідь, платити вчасно і в повній мірі. Застерігають комунальники