Як вирішуватимуть проблему?
Перелік будинків у Чернігові, які перебувають в аварійному або близькому до нього стані умістився на десяти друкованих аркушах. Їх список склали в управлінні житлово- комунального господарства .Це непідйомні витрати для міського бюджету. Якщо співставити реальні можливості бюджету міста і масштаб цієї проблеми, її вирішення розтягнеться на століття. Наголосив Владислав Атрошенко.
При цьому ,чимало мешканців обласного центру ще й досі не усвідомлюють , що їх приватизована квартира чи кімната у гуртожитку, це не тільки те , що знаходиться за її дверима. А й місця спільного користування, під’їзди , дахи, підвали та мережі. Вибух газу у будинку у Дрогобичі в черговий раз підтвердила небезпечність подібних ілюзій. Наголосив мер. Якщо порівняти рівень трагедії і матеріальних збитків з розміром допомоги постраждалим , а це мільйон триста тисяч гривень виділених місцевого бюджету ,можна оцінити рівень трагедії цих людей , які опинилися на вулиці .
Не варто чекати критичного моменту , краще його попередити. На цьому наголошує міська влада і в чергове акцентує увагу людей на тому , що їх будинок це – їх спільна власність. Ті кошти , які платять мешканці за послуги управляючій компанії чи ЖЕКу включають лише поточний ремонт у межах тих відсотків , які визначені у платіжках саме на цю послугу. Нагадаємо , що на сесії міської ради також прийнята Програма сприяння забезпеченню житлом мешканців непридатних і застарілих помешкань у Чернігові на 2019- 23 ті роки, яка передбачає фінансування у межах 75 мільйонів гривень на п’ять років. Це система компенсацій, які інвестори-забудовники будуть отримувати в разі, якщо будуватимуть на місці зношеного аварійного житла з відселенням мешканців у кращі будинки. Але для цього має бути згода як забудовника так і всіх мешканців аварійного будинку.