У Чернігові, в навчально-реабілітаційному центрі №2, який став осередком волонтерської діяльності з 2022 року, відбулося свято для родин військовослужбовців 119 окремої бригади Сил територіальної оборони ЗСУ.
Особливими гостями стали діти полеглих захисників і захисниць. Цей день був сповнений турботи, тепла та щирих емоцій. Розпочався він зі знайомства з історією рідного краю. Діти побували в Антонієвих печерах, де їм провів екскурсію відомий на всю Україну гід Ервін Міден.
Ервін Міден – екскурсовод:
Сьогодні зранку якраз встигли зайти на територію заповідника “Чернігів стародавній”, а саме Антонієвих печер. І по тому, що я особисто побачив діти, дорослі, вони отримали задоволення, трошки-трошки розгрузилися.
Після екскурсії на малечу чекав смачний обід, а далі – спортивні активності, які подарували море позитивних емоцій.
Веселі старти, організовані обласним осередком Національного олімпійського комітету України, об’єднали дітей у команди. Всі вони відчули, що таке справжня підтримка та командний дух.
Перемогла команда під славетною назвою “ЗСУ”.
Ніна Лемеш – голова обласного осередку НОК України:
Відділення Національного Олімпійського комітету разом із Спортом для всіх не вперше проводить такі заходи. Тут діти різного віку. Це діти, які не є спортсменами або це одиниці спортсменів, але діти знайомляться із фізичною культурою і спортом. Вони тут отримують багато позитивних емоцій. Вони тут об’єднуються, вони тут відчувають, що таке команда, що таке підтримка один одного. І звичайно ж кожна дитина отримує подарунки. Гарні, спортивні – це і медалі, і грамоти І цікаві такі олімпійська символіка і подарунки.
Навчально-реабілітаційний центр №2 – місце, де зустрічаються доброта, турбота та підтримка.
Регіна Гусак – директорка навчально-реабілітаційного центру №2, волонтерка: Ви знаєте, ми традиційно уже маємо таку нагоду і слава Богу, що до нас доєднуються багато благодійників і спонсорів. Ми з 2022 року проводимо заходи для дітей Героїв.
Зрозуміло, що ми їх татусів і матусь не замінимо, але все ж таки спробуємо хоч трошки додати радості, наснаги і віри майбутнє. І сьогодні у нас один з таких заходів.
Турбота про ментальне здоров’я дітей. Волонтери організовують реабілітаційні заходи, запрошують артистів, психологів, спортсменів.
Андрій Кот – волонтер:
Від початку, коли було оперативне оточення, ми – певна група людей, зібралися і до сьогодні допомагаємо дітям і так само допомагаємо військовослужбовцям.
Ми гарно спілкуємося з волонтерами з Падеборна (Німеччина), там Карстен – голова Падеборнської організації. До того ж нам зараз допомагають саме німецькі родини.
Справжньою радістю для малечі стали подарунки від волонтерів. Кожна дитина отримала велосипед, наплічник та пакунок із сюрпризами. Ці подарунки – не просто речі, а символи турботи та підтримки. Малеча мала можливість забути про важкі будні, а батьки – побачити щасливі очі своїх дітей.
Тетяна Біда – дружина військовослужбовця:
Хочу подякувати організаторам за таку програму сьогоднішню. Діти задоволені, дуже активно провели час.
Дивлячись за тим каналом, який створений для сімей в Телеграмі, я бачу, що бригада піклується про сім’ї.
Будемо сподіватися на нові зустрічі. Адже це для діток важливо і дуже цікаво.
119 окрема бригада Сил територіальної оборони ЗСУ системно підтримує родини військовослужбовців. Особливу увагу приділяють дітям загиблих героїв, даруючи їм радість та віру в майбутнє.