Важливий крок у підтримці жіночої ініціативності.
У Чернігові відбувся менторський форум «Лідерство в дії: історії успіху». Це частина масштабного проєкту «Академія жіночого лідерства», що покликаний розкрити потенціал жінок та допомогти їм бути рушіями змін у суспільстві.
Форум став платформою для спілкування, натхнення та обміну досвідом між жінками, які прагнуть до розвитку. Панельні дискусії, історії успіху, інтерактивні обговорення та зустрічі з менторками – усе це дало учасницям можливість не лише навчатися, а й будувати нові партнерства.
Наші дівчата, учасниці вже пройшли певний етап навчання, це були тренінги, майстер-класи, дискусія, обговорення. Але саме сьогодні у них з’явилася унікальна можливість особисто зустрітися з нашими неймовірними жінками-лідерками міста Чернігова, які досягли вже певного успіху в своїй кар’єрі, в професійному житті. І дійсно обійнятися досвідом, отримати цінні рекомендації, практичні поради, як правильно будувати свою кар’єру і правильно, можливо, знайти правильні шляхи до саморозвитку, – говорить голова ГО “Спілка жінок Чернігова” Наталія Хольченкова
Організаторки форуму переконані, бути лідеркою – це не лише про статус чи посаду. Це про відповідальність, розвиток, подолання викликів, уміння об’єднувати людей навколо важливих ідей.
Такі форуми, конференції, вони є дуже важливими. Нам потрібні оці позитивні посили, нам потрібні єднання, нам потрібна підтримка один одного, оцей захід він таким і є. Особливо тішуся тим, що збільшується бажання молодих дівчат, молодих жінок бути активними в суспільному житті нашої країни. І цей форум, ця конференція, вони покликані саме об’єднати таких дівчат, вселити, мабуть, їм віру, показати їм, що вони не одні, що вони не першопрохідці в цьому. І надихнути їх на ті добрі справи, на ті добрі ідеї, які є в їхніх головах і які з часом точно реалізуються, – впевнена перша заступниця голови обласної ради, менторка Ніна Лемеш
У ролі менторок на форумі виступили засновниці успішних бізнесів, юристки, освітянки, представниці місцевого самоврядування, лідерки в IT-секторі та спортивній сфері.
Що таке менторство? Це допомога. Це допомога і навчання на прикладі інших. Хочеш – береш приклад, хочеш – не береш. Хочеш використовуєш, або ні. Це вміння увібрати те, що ти хочеш, чому ти хочеш навчитись. Я кожен день чомусь новому навчаюсь. І головне – менторство не тільки для людей, яких ти навчаєш, яким розповідаєш. Це, головне, для себе розвито, – вважає директорка ПРАТ “ЧШФ “Елегант”, менторка Наталія Романовська
Учасниці форуму зізнаються – цей захід перевершив усі їхні очікування. Він дав не тільки корисні знання, а й неймовірний заряд мотивації та нові знайомства.
Я долучилася до цього проекту, тому що мені завжди дуже цікаві можливості, які є в Чернігові. На жаль, здебільшого мені доводилося їздити до Києва за такими можливостями, і тому, коли я побачила таку прекрасну можливість від Спілки жінок Чернігова, яка мені дуже цікава і імпонує, я одразу подалася. На щастя, я пройшла. І я йшла за тим, щоб отримати нові знання, натхнення, познайомитися з цікавими колежанками, – ділиться досвідом учасниця проєкту, підприємниця Богдана Вознюк
Форум «Лідерство в дії» став ще одним кроком до того, щоб жінки Чернігова відчули впевненість у своїх силах та реалізували свій потенціал. І попереду ще багато можливостей – адже вже незабаром учасниці проєкту представлять власні ініціативи, які зможуть змінити життя громади на краще.
Приємно, що в Чернігівській області в нас жінки дійсно активні. І дуже важливо мотивувати молодих жінок бачити перспективи свого існування в Чернігівській громаді, бачити реалізацію своїх власних жіночих ініціатив тут, відчувати радість життя і вважати себе успішним, – каже проректорка НУ “Чернігівська політехніка”. голова ГО “Центр гендерної освіти”, менторка Ольга Мельник
Проєкт «Академія жіночого лідерства» впроваджує ГО «Чернігівська міська асоціація «Конкордія» у партнерстві з ГО «Спілка жінок м. Чернігова» за технічного адміністрування ГО «Взаємодія Плюс» за сприяння Програми розвитку ООН (ПРООН) в Україні та за фінансової підтримки Уряду Франції, наданої в межах ініціативи «Вікна фінансування».
Бути рушійною силою змін – значить не боятися діяти. І саме такі заходи доводять: майбутнє – за активними, натхненними та рішучими жінками.