ТОП 5Факт-новини: оперативні сюжети

Ми є світові партерами: фестиваль соціального театру провели у Чернігові

Featured Video Play Icon

До актової зали Чернігівського навчально реабілітаційного центру №2 сходяться учні із семи навчальних закладів нашого міста, аби взяти участь у фестивалі соціального театру і презентувати свої вистави. Такий захід традиційно організовують вже 3-й рік поспіль у межах проєкту “Театр для діалогу: ми є світові партнерами”, який покликаний поінформувати підлітків та молодь про сексуальне здоров’я, гендерну рівність, соціальну відповідальність тощо. Серед учасниць дійства і учениця гімназії №2 Катерина.

Наша вистава була про професійні відносини між роботодавцем та кандидатами на роботу. Я була однією із найголовніших кандидаток, яка найбільше не сподобалася роботодавцю. Тому що мій зовнішній вигляд дуже яскравий. Зовнішній вигляд – це для мене частина моєї особистості. Мій посил був в тому, що ніколи не дивіться на зовнішній вигляд. Тому що зовнішність завжди оманлива, – каже учасниця проєкту Катерина Завадська.

Підготовці до презентації власних вистав передували тренінги та заняття з методики соціального театру під керівництвом фахівців. Займалися передусім терапією, в основі якої лежить принцип «рівний-рівному». Учні обігрували ситуації з реального життя, вчилися захищати особисті кордони та висловлювати думки на широку аудиторію. Керівниця проєкту та практична психологиня Ірина Клименко зазначає, що такі активності здійснють позитивний вплив на підлітків та молодь.

Ірина Клименко, практична психологиня та керівниця проєкту: З початком війни всі здоров’язберігаючі предмети, вони перейшли на дистанційний формат. Виникла прірва знань, які відносяться до стосунків, сексуальної просвіти, безпеки, інфікування ВІЛ-СНІД. Це можливість неформального спілкування певне середовище, де підліток може прийти і поділитися темами, які його хвилюють, знайти відповіді, побути в дружній атмосфері. І це якраз для підлітків надзвичайно важливо – побути в середовищі, де тебе приймають, де тебе розуміють.

Темою фестивального дня стало «кохання». Підлітки говорили що це почуття означає для них, осмислене відображали на стікерах розміщених у фотозоні, проте головне було втілено та пережито у театралізованих постановках.

Все починалося з далекого початку, з тренінгів. Просто запросили, прийшла, почула щось важливе. І мене торкнулася ця тематика, я зрозуміла, що вона актуальна. Про гендерну рівність, про стосунки треба розмовляти, треба виховувати молодь. І я пройшла тренінги і взяла участь, поставили театральну виставу, – Домініка Старченко, учасниця проєкту.

Цей проєкт реалізується ГО Міський молодіжний центр “Жменя” в межах програми малих грантів від благодійного фонду “Здоров’я жінки і планування сім’ї” за підтримки міжнародної федерації планування сім’ї.

Регіна Гусак, директорка Чернігівського навчально-реабілітаційного центру № 2: Саме з цим фондом, благодійний фонд здоров’я жінки і планування сім’ї, і фонд IPPF/ Ми з ними співпрацюємо уже з 2016 року в різних абсолютно проектах. Цей фестиваль, він має інклюзивну мету, тому що і діти навчально-реабілітаційного центру номер два також приймають в цьому участь.

Зокрема, організатори провели підліткам майстер-клас із малюнку по тканині. На еко-сумках — символи гендеру, кохання, рівності – як частина отриманого досвіду і нагадування про нього у повсякденному житті. Їх учасники проєкту забрали з собою, разом з дипломами та подарунками.