– Мені найбільше подобається в роботі, якщо людина вийшла задоволена, отримала те, що хотіла, а ми змогли добитися того, чого вона потребувала, – каже завідувачка сектору з координації прийому громадян управління адресних соціальних допомог департаменту соцполітики ЧМР Ірина Дзюба.
Люди, які завжди поруч. Упродовж 14-ти років чернігівка Ірина Дзюба працює в соціальній сфері. Зараз жінка зустрічає відвідувачів департаменту соцполітики, допомагаючи знайти відповіді на їхні питання, аби містяни й містянки одержали необхідну та кваліфіковану підтримку. Пані Ірина — одна із 400-т соціальних працівників та працівниць Чернігова, чия робота охоплює широкий спектр послуг.
– Починаючи від народження, коли оформляємо допомогу при народженні дитини, ми супроводжуємо людину майже все її життя. Це й різні види державних соціальних допомог. Це і призначення різних видів компенсації. Це й надання соціальних послуг різного характеру. Соціальна сфера не представлена тільки департаментом соціальної політики в місті. У нас є ще й територіальний центр надання соціальних послуг. У нас є управління (служба) у справах дітей, центр соціальних служб — і все це соціальні працівники, працівники соціальної сфери, – розповіла директорка департаменту соціальної політики ЧМР Ірина Марчук.
Особливо важливою робота працівників соціальної сфери стала з початком повномасштабного вторгнення, коли кількість вразливих категорій населення суттєво зросла — допомагають у наданні виплат власникам пошкодженого внаслідок російської агресії житла, підтримують родини загиблих Захисників та Захисниць, ветеранів війни, мобілізованих, а також внутрішньо переміщених осіб. Зараз у Чернігові проживає 11,5 тисяч ВПО, каже Ірина Марчук.
– Останні місяці ми маємо ВПО, які переміщуються із Донецької області — у нас були люди з Покровська, — з Харківської області. Також дуже велику кількість ВПО в Чернігові складають мешканці нашого прикордоння — Семенівка, Сновськ, інші громади, — які знаходяться, на жаль, під постійним обстрілом ворога, – зауважила Ірина Марчук.
Починаючи з 1999-го року, у першу неділю листопада відзначається День працівника соціальної сфери. Напередодні професійного свята виконувач обов’язків Чернігівського міського голови Олександр Ломако подякував за їхню самовіддану працю, особливо важливу під час війни, коли багато людей потребують не лише матеріальної підтримки, але і простого людського спілкування.
– Звернень стало більше, і ваша роль і функція в цьому надзвичайно велика. Я від імені громади, від імені міста, міської ради дякую кожному й кожній за вашу роботу. Це завжди було надзвичайно важливо, а зараз ще більш важливо. Тому я вам усім бажаю міцного здоров’я, гарних, задоволених, які ставляться з повагою, чернігівців, які до вас звертаються, це дуже важливо. З великою повагою до вас, вітаю з професійним святом. І хотілося б, звичайно, щоб у нас нарешті настав той час, коли держава до роботи соціальних працівників та працівниць буде ставитися з повагою, яка буде виражатися і в матеріальному забезпеченні, і гідних заробітних платах. Однак, зрозуміло, що головне сьогодні — це перемога України, – підкреслив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
Принагідно Олександр Ломако вручив представникам та представницям департаменту соцполітики та територіального центру надання соціальних послуг Почесні грамоти Чернігівської міської ради. Нагороди — не лише визнання професійних заслуг, а й повага до людей, котрі щодня допомагають чернігівцям долати життєві випробування.
– Достатньо «Дякую!». Але якщо відзначають, отже, керівництво щось бачить. І моя робота не даремна, – сказала завідувачка сектору з координації прийому громадян управління адресних соціальних допомог департаменту соцполітики ЧМР Ірина Дзюба.
І хоча, як зізнаються соцпрацівники Чернігова, робота зараз більш емоційно напружена, вони й далі працюватимуть на благо громади. Попри всі виклики, вони залишаються надійною опорою для тисяч містян, доводячи, що турбота про людей — не просто робота, а справжня місія.