У Чернігові з 1-го серпня зросте вартість послуг з вивозу сміття, відповідні зміни затвердив виконком міської ради. Мова про збирання, перевезення, видалення побутових відходів, а також послугу з управління побутовими відходами.
– Винесення цього питання зумовлено передусім прийняттям Закону «Про управління відходами»,низкою підзаконних актів на його виконання, як наслідок, проведенням конкурсу на визначення виконавців послуг зі збирання та перевезення побутових відходів, а також визначенням виконавчим комітетом Чернігівської міської ради КП «АТП-2528» виконавцем послуг з управління відходами, – повідомив юрисконсульт КП «АТП-2528» Микола Мороз.
Востаннє вартість послуг із вивозу сміття переглядали 2021-го. З того часу суттєво змінилися витрати комунального підприємства, зокрема, за три роки значно зросла вартість палива, електроенергії та автозапчастин, а також відбулося підвищення мінімальної зарплати. Відтак з урахуванням норм утворення побутових відходів, з 1-го серпня вартість послуги на одну людину становитиме від 40 гривень 30 копійок для мешканців багатоквартирних будинків, у яких установлені напівпідземні контейнери, до 48 гривень 73 копійок для жителів приватного сектору, що обслуговуються за безконтейнерною системою. Загалом, суми зростуть приблизно на 40 %. Оновлені платіжки чернігівці отримуватимуть уже з вересня.
– Розрахунки виконано відповідно до чинної постанови 2023-го року № 1031. Вони перевірені управлінням економіки міськради, – додав Микола Мороз.
Крім того, виконком погодив передання в господарське відання КП «АТП-2528» ще 200-от сміттєвих баків, які Чернігів одержав як міжнародну технічну допомогу від ПРООН. Загалом, 16-ть тисяч таких контейнерів безкоштовно передадуть домогосподарствам приватного сектору.
– Дякуємо ПРООН за допомогу нашому місту! Попри всі складності, які очевидні для чернігівців, місто продовжує активно працювати з нашими партнерами. Партнери чітко знають, з ким спілкуватися, для них абсолютно зрозумілий формат роботи з місцевим самоврядуванням. Це очевидна історія. І жодні тимчасові органи чи інші державні органи не можуть перешкодити цій співпраці, – зазначив в. о. Чернігівського міського голови Олександр Ломако.
Допомога нашим захисникам і захисницям — пріоритет для міста. Ухвалили на засіданні виконкому й передачу генераторів для забезпечення нагальних потреб однієї з військових частин Збройних сил України.
– Зараз будемо їм дрони передавати, 100 дронів завтра. РЕБи для них ми закупили, і раніше пилораму передавали, багато чого. І 20-ть генераторів — це важливо перед зимою передати. Тому дякуємо нашим захисникам, підтримуємо, реалізуємо їхні запити, – підкреслив Олександр Ломако.
Заразом виконавчий комітет 22-го липня підтримав надання матеріальної допомоги за успіхи в навчанні дітям-сиротам, позбавленим батьківського піклування, а також учням та ученицям, які мають статус члена сім’ї загиблого Захисника чи Захисниці України, за результатами другого семестру 2023–2024-го навчального року на загальну суму понад 263-и тисячі гривень.
– Пропонується надати допомогу за успіхи в навчанні за результатами другого семестру 117 учням, зокрема, у розмірі 3196 гривень — 18 учнів, це за відмінні показники в навчанні. І в розмірі 2077 гривень 40 копійок — 99-ти учням, – зазначила заступниця начальника управління освіти ЧМР Олена Горна.
Принагідно Олександр Ломако закликав управління освіти розглянути можливість підвищення міських стипендій, які виплачують учням та ученицям Чернігова за високі досягнення в навчанні.
– Треба нам збільшити ці виплати медалістам, обдарованим дітям, які призери всеукраїнських змагань, міжнародних, особливо. З наступного навчального року, щоб мивдвічі хоча б збільшили. Якщо це буде суттєво зростання, бо в нас збільшиться кількість обдарованих дітей, медалістів, то ми будемо радіти із цього. І нам не буде шкода цих грошей. Але дивлячись на цифри, які є зараз, то там не суттєва цифра, для міста вона глобально нічого не змінить, – зауважив Олександр Ломако.
Погодили на виконкомі й рішення про надання компенсацій 20-м чернігівцям та чернігівкам за пошкоджені від російської агресії об’єкти нерухомого майна на загальну суму понад 2,5 мільйони гривень. Водночас ще 279-ти дітям встановлять статус постраждалих унаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.