Діагностичний центр – мікрорайон Шерстянка. У Чернігові цим маршрутом запустять чотири тролейбуси з автономним запасом ходу місцевого виробництва. Він курсуватиме від Бобровиці до Шерстянки, яка до цього не мала тролейбусного сполучення. А також через Подусівку та центр з інтервалом у 20 хвилин. Про це повідомив на засіданні виконавчого комітету 24-го квітня в. о. міського голови Олександр Ломако.
Вже сформований перший маршрут, який з’єднує мікрорайон Бобровиця, там кінечна у нас діагностичний центр. Від діагностичного центру він через 5 кутів йде на проспект Перемоги. З проспекту Перемоги повертає, якщо ми беремо зі сторони Бобровиці, повертає на П’ятницьку і по П’ятницькій, біля мегацентру, повертає ліворуч і йде по вулиці Мазепи. По вулиці Мазепи він доїжджає до Любецької, з Любецької він у нас йде на Ріпкінську. З Ріпкинської на Подусівку – Тероборони, Дніпровська. Звідти він йде на Шерстянку – це Попова, Ціолковського, Текстильників. І, відповідно, назад повертається не по П’ятницькій, бо там односторонний рух, а по проспекту Миру і повертає там біля поштамту ліворуч і спускається по Шевченка, – каже Олександр Ломако, в. о. міського голови.
Одне з пріоритетних завдань – обладнати зупинки громадського транспорту в місцях, де їх немає за розробленою схемою. Також, аби забезпечити висадку (посадку) пасажирів необхідно встановити відповідні знаки та отримати погодження патрульної поліції. Цим питанням займається управління ЖКГ. Маршрут запустять після виконання всіх необхідних робіт. Нагадаємо, у лютому-березні 22-го року, під час облоги міста, російські ракети зруйнували контактну мережу у мікрорайоні Подусівка. Відновлення тролейбусного сполучення дорого обійдеться бюджету громади. Тож альтернативою стало придбання транспорту з автономним запасом ходу. Пільговики та соціально-вразливі категорії швидко та комфортно пересуватимуться містом за зручними маршрутами.
З’єднати ці райони з центром і ці райони з’єднати з Бобровицею – це теж суттєво покращить сполучення і транспортне забезпечення наших мешканців. Тому ми сьогодні приймаємо три рішення, але вони всі пов’язані. Перше – ми даємо дозвіл на перерахування коштів на наше тролейбусне управління для того, щоб вони розрахувалися з нашим підприємством за виготовлені тролейбуси. Друге рішення – це новий маршрут та внесення зміни до мережі. І третє рішення – це рішення про транспортне забезпечення, щоб автобуси, які ми будемо додатково задіювати на цьому маршруту, ми мали право тимчасово, поки мережа зруйнована на Подусівку і поки неможливо це все відновити, вони обслуговувалися за тарифом, як тролейбусне управління, – говорить Олександр Ломако, в. о. міського голови.
За словами Олександра Ломако — це важливий крок у розвиток міської транспортної мережі. Тролейбуси з автономним запасом ходу допоможуть зменшити інтервал очікування громадського транспорту і забезпечать швидке пересування пасажирів між різними куточками міста.