Чернігів, який має давні кобзарські традиції, є одним із центрів розвитку бандурного мистецтва в Україні. Починаючи з 2007 року музична школа №1 імені Стефана Вільконського стала місцем проведення єдиного в країні конкурсу бандуристів, на якому змагаються лише хлопці.
Увосьме огляд-конкурс «Кобзарська юнь України» проходив під патронатом міської ради і вперше в умовах широкої війни.
–Ми нічого не відміняли. Ми мужні, ми вистоємо і все буде гаразд. Наше мистецтво переможе сьогодні, – зазначила членкиня журі конкурсу Валентина Іщенко.
Заявки на участь у відкритому огляді-конкурсі надіслали солісти-бандуристи та ансамблі з 11 областей.
–Я дуже хвилююся, тому що це мій перший конкурс. Я вперше виступаю на великій сцені. Я дуже багато тренувався, щоб виступити на цьому конкурсі, – розповів учасник конкурсу Кирило Ольховик.
Через трагічну подію, що сталася у Чернігові 17 квітня, змогли виступити лише чернігівські бандуристи. Учасники з інших міст приєдналися до конкурсу онлайн.
-У цьому році був ювілей Шевченка, тому діти всі готували Шевченківські пісні, на слова Тараса Григоровича Шевченка і патріотичні. Також музику українських композиторів, – підкреслила Валентина Іщенко.
Викладачі кажуть, у Чернігові дуже поширений юнацький кобзарський рух. Хлопці охоче опановують гру на унікальному музичному інструменті. У сім’ї Святослава Ярмоленка брат і сестра також бандуристи.
-Старший брат вже закінчив музичну школу та прекрасно грає на бандурі. Я хочу теж так грати, як і мій старший брат, – сказав учасник конкурсу Святослав Ярмоленко.
Голова журі конкурсу, кобзар Володимир Єсипок зазначив, що в Чернігові виховується наша духовність, майбутнє України.
-Перемога буде за нами. І бандура, як музичний символ України, буде звучати на Чернігівщині – історичному осередку кобзарського мистецтва, – підкреслив голова журі, народний артист України Володимир Єсипок.
Після прослуховування конкурсних номерів наживо та онлайн журі визначило найкращих.