Чернігівка Людмила Миколаївна в переддень Нового року придбала невеличку сосну. Каже, без живого хвойного дерева свята не уявляє. А вибирала його за красою.
Мешканка Чернігова Людмила Олексіївна також під Новий рік ставить в дім ялинку.
Та ось куди будуть ці жінки дівати новорічні дерева після свят? Кажуть, понесуть їх на смітники.
У Чернігові забирають використані новорічні дерева ЖЕКи. Майстри дільниць та двірники радять мешканцям будинків залишати використані ялинки та сосни поблизу сміттєвих контейнерів для подальшої їх утилізації.
Комунальники утилізують новорічні дерева в два способи.
Юрій Басанець із Менського району займається продажем новорічних дерев вже 15 років. Каже, процес не так прибутковий, як радісний. Адже вважає що таким чином він дарує людям свято.
31 січня – останній день продажу і залишається все менше ялинок та сосен. Ті дерева, що не продали, підприємці кажуть, що утилізують або ж подарують тим, хто їх потребує.
Підприємці займалися продажем хвойних протягом двох тижнів. Для ялинкових базарів рішенням виконкому Чернігівської міської ради був відведений 21 майданчик. Офіційні місця продажу постійно перевіряли інспектори «Муніципальної варти» Чернігова разом із поліцейськими.
В управлінні лісового та мисливського господарства Чернігівської області повідомляють, легальні новорічні ялинки вирощують на спеціальних плантаціях. В 2021 році стандартних для реалізації було близько 34 тисяч хвойних дерев різних порід та віку. Лісгоспами управління реалізовано понад 1700 дерев. Вже не перший рік пропонували ялинки і в горщиках. Така альтернатива, кажуть, приносить користь навколишньому середовищу і не потребує утилізації.