Станом на 7 квітня змін в обстановці на державному кордоні України у межах Чернігівщини не відбулося. Ситуація стабільна і контрольована. Державна прикордонна служба України залучає достатню кількість сил і засобів, аби забезпечити належний захист кордону, – повідомила прессекретарка Чернігівського прикордонного загону Галина Шеховцева.
У той же час офіційні заяви Міністерства оборони України щодо дислокації військ Російської Федерації поблизу українського кордону додали напруги у суспільстві.
- Всі ми дивимось телевізор, чуємо виступ відповідальних керівників Міноборони. Чернігів – прикордонне місто. Може треба якось попрацювати хоча б з керівним складом , міськими головами. Півтори години тихим ходом до Чернігова. . Треба скоординувати усіх керівників і бізнес – структури. Які наші дії у разі отримання подібної інформації, – підкреслив Чернігівський міський голова Владислав Атрошенко.
Як повідомив заступник обласного військового комісара Вадим Лільчицький система територіальної оборони в регіоні уже відпрацьована. У разі потреби буде оперативно розгорнута 119 окрема бригада територіальної оборони.
Перший досвід у створенні територіальної оборони на Чернігівщині отримали у 2014 році. Тоді довелося створювати власні 13 та 41 тербатальйони. Сьогодні зовсім інша ситуація і зовсім інший рівень Збройних Сил України, – каже заступник обласного військового комісара Вадим Лільчицький.