Великі інфраструктурні проєкти, рух до втілення яких у Чернігові хочуть продовжити в новому 2021 році, чернігівський міський голова назвав під час розширеної наради в Чернігівській міській раді 29 грудня.
Передусім це проект будівництва нової школи-садочка на місці 23-ї школи.
Також це проект будівництва Палацу спорту. Міський голова висловив надію: якщо все вдасться, до осені наступного року вже можна буде приступити до його реалізації. Повідомляє Прес-служба Чернігівської міської ради.
Окрім того, актуальним залишається задум на майбутнє про перетворення Центрального парку культури і відпочинку на сучасний туристичний «магніт», який дав би поштовх економічному розвитку міста. Владислав Атрошенко зазначив, що в 2021 році в бюджеті передбачені кошти на проєктні роботи. Планується що ними займеться група архітекторів, які були генеральними проектувальниками парку Горького в Харкові. Причому він особисто просив колишнього колегу, мера цього міста, про те щоб їх залучити.
Адже у проектуванні такого об’єкту дуже багато специфічних технічних нюансів, розуміння яких приходить з практичним досвідом створення саме розважальних парків. Такий парк – велике господарство, яке треба обслуговувати і все пов’язане з цим потрібно передбачити. При тому, що харківський проект є успішним, там теж були помилки, які сьогодні враховані. Отже, ці проєктанти вже мають робочий досвід – і це важливо та надзвичайно корисно, додав чернігівський міський голова.
У втіленні цих проектів місто, серед іншого, проситиме й державної підтримки. Зокрема, на нараді Владислав Атрошенко доручив підготувати листи-звернення з проханням про допомогу і сприяння до всіх Народних депутатів України по округах, від усіх партій.
Він наголосив, що в наступному році зменшені обсяги коштів, виділених за державною програмою регіонального розвитку – але збільшені за іншою, а саме програмою соцекономрозвитку. Її загальний обсяг – близько 6 мільярдів гривень, тобто кожен депутат зможе спрямувати на ті чи інші пріоритетні проекти розвитку близько 20 мільйонів. Чернігів також претендуватиме на ці кошти.
– Особисто я, маючи також певний досвід депутатської роботи, радив би депутатам Верховної Ради, особливо хто в перший раз обраний, завжди пам’ятати звідки вони, де народилися. Де ти допоміг реально щось збудувати, залучити кошти по якійсь із державних програм – там і буде пам’ять твоїй роботі, – зауважив Владислав Атрошенко.
На тій же нараді чернігівський міський голова озвучив попередні плани щодо ремонтів доріг і вулиць міста на наступний рік.
– Якщо буде обмежена кількість ресурсів, то з таких вулиць, які точно будемо робити: вул. Мазепи від кола на Хімволокно – фактично до танка; доробимо Київську і заміна комунікацій далі піде після Гончої до Грибоєдова; дорога на Шерстянку – верхній шар; дасть Бог зробимо ділянку Шевченка від Міхнюка до Молодчого; хочеться зробити від Доценка до Захисників України і вул. Захисників України; обов’язково Космонавтів ділянку між Белова та Доценка; 1 Травня від пологового будинку до Кільцевої.
Якщо нам вдасться залучити більш суттєві кошти – то в планах є зробити 4-ох полосну вул. Шевченка від Кільцевої до Малиновського. І треба було б зробити в’їзд у місто від моста до вулиці Лісковицької, тому що ми показали як воно повинно бути, а на решту не вистачило коштів.
По тротуарах і взагалі по оздобленню пішохідної частини – обов’язково нам треба все-таки навести порядок на Привокзальній площі, стан справ там не для обласного центру. Я би дуже хотів продовжити тротуарну зону зліва і справа вулиці Шевченка, довести щоб вона фактично з’єднувалася з площею. Далі, безумовно, треба зробити вулицю Хлібопекарську і тротуарну зону трішки в центрі. А також треба більш суттєво піти в житловий сектор, ми обіцяли більше уваги приділити ЗАЗу, там треба позайматися прибудинковими територіями, – зазначив міський голова.