Вже більше року чернігівка Зоя потерпає від колишнього зятя, який застосовував спочатку фізичне, а надалі психологічне насильство над нею та її 26-річною донькою. Жінка погодилася розповісти свою історію, але просила не показувати обличчя, адже чоловік й досі не залишає сім’ю в спокої.
«Биті вікна, погрози по телефону, погрози в очі, якщо приходить. Вибиті двері, побиття. Все це ось буквально за рік, – розповідає Зоя, – 2-3 місяці взагалі поліцію викликаю майже кожної неділі».
Поліція заборонила чоловіку наближатися до місця проживання жінок, але це не заважає йому й надалі переслідувати та зустрічати їх біля під’їзду.
Зоя дзвонила на «гарячу лінію» з допомоги потерпілим від домашнього насильства. Звернулася до Чернігівського міського центру соціальних Служб для сім’ї, дітей та молоді. Психолог центру Наталія Сергієва розповіла, що в цьому році їхній юрист допомагав звернутися цим жінкам до суду, аби доньку розвели з чоловіком, хочуть через суд домогтися того, щоб він взагалі не міг наближатися до родини.
Також у Чернігові є центр соціально-психологічної допомоги, де жінки з дітьми, які страждають від домашнього насильства, можуть перебувати деякий час, але його адресу, із зрозумілих причин, не розголошують.
В центрі соціальних Служб для сім’ї, дітей та молоді проводять профілактичні бесіди, психологічні консультації та дають поради, як уникнути в подальшому випадків насильства.
«По-перше – це поліція – телефон 102, – каже Наталія Сергієва, – Можна звертатися до нас в Центр, номер телефону 678 607». З січня цього року до Чернігівського міського центру соціальних Служб для сім’ї, дітей та молоді звернулося 152 родини, які потерпали від домашнього насильства. В центрі соціальних служб на обліку перебуває 32 сім’ї, до яких щотижня навідується мобільна група з протидії домашньому насильству та поліція.